​خط لوله اتصال فازهای ٦ تا ٨ به پالایشگاه سوم پارس جنوبی آماده بهره برداری است

پروژه احداث خط لوله اتصال پالایشگاه سوم پارس جنوبی به فازهای ٦ تا ٨ پارس جنوبی آماده بهره برداری است.

به گزارش شانا، سلیمان فهیمی، مجری پروژه احداث خط لوله بین فازی پالایشگاه فازهای ٦ تا ٨ و ٤ و ٥ پارس جنوبی اظهار کرد: این خط لوله، با ظرفیت انتقال روزانه ١١میلیون مترمکعب گاز ترش فازهای ٦ تا٨ به فازهای ٤ و ٥ (پالایشگاه سوم) پارس جنوبی آماده بهره برداری است.

وی، هدف از ایجاد خط لوله یاد شده را استفاده از ظرفیت موجود در انتقال گاز ترش فازهای ٦ تا ٨، توان شیرین سازی در پالایشگاه فازهای ٤ و ٥ و پشتیبانی از سکوهای دریایی این فازها عنوان کرد.

فهیمی با اشاره به امکان افزایش انتقال گاز ترش فازهای ٦ تا ٨ پارس جنوبی با این خط لوله بین فازی تصریح کرد: در صورت نیاز به افزایش خوراک مصرفی، خط لوله فوق با حداکثر ظرفیت، حدود ١٣ میلیون مترمکعب گاز ترش را به پالایشگاه فازهای مقصد انتقال خواهد داد.

به گزارش شرکت نفت و گاز پارس، وی با اشاره به طول ١٧٠٠ متری خط لوله بین فازهای ٦، ٧ و ٨ و فازهای ٤ و ٥ پارس جنوبی، احداث این خط لوله را با توجه به شرایط حساس کار در پالایشگاه‌های درحال تولید گاز، دشوار و دارای ضوابط ایمنی خاص توصیف کرد و گفت: پروژه ساخت این خط لوله با کارفرمایی شرکت نفت و گاز پارس و از سوی شرکت صنعت سازه ثمین اجرایی شده است.

 

 

 

کد خبر 282131

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =