احتمال تحول در تولید اوپک می‌تواند قیمت نفت را بالا ببرد

بانک سیتی با اشاره به احتمال اختلال در تولید نفت از یک سو و رشد تقاضای آن از سوی دیگر، برآورد خود را از قیمت نفت در سال جاری میلادی بالا برد.

به گزارش شبکه سی ان بی سی، بانک آمریکایی سیتی با اشاره به جریان‌های ناهمخوان در بازار نفت، اعلام کرد با وجود رشد قیمت نفت در سال 2018 میلادی، قیمت آن در سال 2019 میلادی به دلیل رشد عرضه، کاهش خواهد یافت.

تحلیلگران این بانک برآورد خود را از قیمت نفت خام برنت در سال جاری میلادی 5 تا 6 دلار بالا بردند و به 65 دلار رساندند. با این همه، این بانک پیش‌بینی کرد میانگین قیمت این شاخص در سال 2019 میلادی به 55 دلار باز می‌گردد.

طبق پیش‌بینی کارشناسان یاد شده، به دلیل کنش و واکنش چالش‌های ژئوپولیتیک و سیاسی، نوسان در بازار نفت ادامه خواهد داشت.

سیاست‌های مخرب دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، می‌تواند به رشد قیمت نفت بینجامد. تیرگی روابط روسیه و غرب نیز به ابهام‌ها در بازار نفت می‌افزاید.

با وجود تأثیر افزایشی نگرانی‌های ژئوپولیتیک بر قیمت نفت، بازار درباره پیامدهای منفی رویکرد تجاری ترامپ بر اقتصاد، تقاضای نفت و قیمت‌ها، نگران است.

بر پایه پیش‌بینی کارشناسان بانک سیتی، به نظر نمی‌رسد آمریکا و چین برای اختلاف‌های تجاری خود در آینده نزدیک راه‌حلی بیابند و این مسئله می‌تواند بر قیمت کالاها تأثیر بگذارد.

کد خبر 282199

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =