نخستین سکوی فازهای 22 تا 24 پارس جنوبی آماده نصب می‌شود

نخستین سکوی طرح توسعه فازهای 22 تا 24 پارس جنوبی در نیمه دوم اردیبهشت، آماده نصب در موقعیت مخزنی خود می‌شود.

به گزارش شانا به نقل از شرکت نفت و گاز پارس، فرهاد ایزدجو، مجری طرح توسعه فازهای 22-24 پارس جنوبی با یادآوری عملیات بارگیری سکوی 22 در اسفندماه پارسال از یارد شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا) گفت: عملیات مهاربندی سکوی 22 با پیشرفت بیش از 99 درصد رو به اتمام است و در نیمه دوم اردیبهشت برای نصب در موقعیت خود راهی آب‌های خلیج فارس می‌شود.

وی با اشاره به ساخت سه سکوی دریایی دیگر این فاز در شرکت صنایع دریایی ایران (صدرا) افزود: در حال حاضر سکوی 24A از پیشرفت 94.3 درصدی برخوردار است و در نوبت دوم بارگیری و نصب قرار دارد.

فرهاد ایزدجو پیشرفت ساخت 2 سکوی دیگر 23 و 24B طرح توسعه فازهای 22-24 پارس جنوبی را به ترتیب 91 و 82.65 درصد اعلام کرد و افزود: در مجموع ساخت سکوهای دریایی این فاز به پیشرفت 86.18 درصدی رسیده است.

عملیات انتقال عرشه ٢٢ طرح توسعه فازهای ٢٤-٢٢ پارس جنوبی ١٧ اسفندماه سال گذشته از یارد شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا) آغاز شد و عملیات مهاربندی آن هم‌اکنون مراحل پایانی را پشت سر می‌گذارد.

با بهره‌برداری از نخستین سکوی دریایی طرح توسعه فازهای ٢٤-٢٢ پارس جنوبی، روزانه ١٤میلیون مترمکعب گاز غنی از مخزن پارس جنوبی استخراج می‌شود که پس از انتقال به پالایشگاه این فاز و انجام عملیات شیرین‌سازی به شبکه سراسری گاز منتقل خواهد شد.

کد خبر 282353

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =