۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۹
  • کد خبر: 282702
سهم ایران در بازار جهانی انرژی باید افزایش یابد

رئیس شورای سیاست‌گذاری چهارمین همایش راهکارهای افزایش سهم بخش خصوصی در بازارهای بین‌المللی انرژی گفت: سهم ایران در بازارهای بین‌المللی انرژی با توجه توانمندی‌های موجود به خوبی قابل افزایش است.

به گزارش خبرنگار شانا، سیدحمید حسینی، امروز (سه‌شنبه، 18 اردیبهشت‌ماه) در چهارمین همایش راهکارهای افزایش سهم بخش خصوصی در بازارهای بین‌المللی انرژی که در حاشیه سومین روز از نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی برگزار شد، با بیان این‌که آینده بازارهای بین‌المللی انرژی قابل پیش‌بینی نیست، گفت: ایران دارنده بزرگ‌ترین ذخایر انرژی جهان است، اما سهم چندانی در بازارهای بین‌المللی انرژی ندارد، از این رو سهم ایران در این بازار جهانی باید افزایش یابد.

رئیس شورای سیاست‌گذاری چهارمین همایش راهکارهای افزایش سهم بخش خصوصی در بازارهای بین‌المللی انرژی، افزود: توانمندی و ظرفیت ایران در بخش پتروشیمی بسیار بالاست که در این حوزه نیز باید سهم خود را در بازارهای جهانی انرژی افزایش دهیم.

وی با اشاره به این‌که بخش نفت، سهم بسزایی در سرمایه‌گذاری‌های اقتصادی کشور دارد، تصریح کرد: بخش خصوصی باید حضور جدی‌تری در بخش نفت، گاز و پتروشیمی کشور ایفا کند، البته باید به این بخش میدان داد تا توانایی‌های خود را عرضه کند. معتقدم تعامل هرچه بیشتر با دنیا یکی از راه‌های افزایش سهم ایران در بازارهای بین‌المللی انرژی است.

حسینی با بیان این‌که نهاد رگولاتوری در صنعت پتروشیمی باید هرچه سریعتر ایجاد شود، عنوان کرد: امیدواریم این نهاد تا پایان سال در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی ایجاد شود.

رئیس شورای سیاست‌گذاری چهارمین همایش راهکارهای افزایش سهم بخش خصوصی در بازارهای بین‌المللی انرژی یکی از راه‌های رفع مشکلات صنعت نفت را راه‌اندازی بانک تخصصی صنعت نفت عنوان کرد و افزود: بخش خصوصی در حوزه صنعت نفت و گاز ظرفیت‌های فراوانی دارد که با خودباوری باید از این توانمندی‌ها استفاده کرد.

کد خبر 282702

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =