توافق اوپک به معنای عرضه بیش از تقاضا در بازار نیست

وزیر انرژی عربستان گفت: برخی کشورهای حاضر در توافقنامه همکاری مشترک (اوپک و غیراوپک) تولید خود را مطابق سهمیه افزایش خواهند داد و این به معنای عرضه بیش از تقاضا در بازار نیست.

خالد الفالح امروز (شنبه دوم تیرماه) پس از پایان نشست مشترک کشورهای عضو و غیرعضو اوپک در جمع خبرنگاران، در پاسخ به سوال خبرنگار شانا مبنی بر این‌که آیا توافق اوپک به معنای افزایش تولید نفت است، گفت: برخی کشورهای حاضر در توافقنامه همکاری مشترک (اوپک و غیراوپک) تولید خود را مطابق سهمیه و سقف تعیین شده افزایش خواهند داد و این به معنای عرضه بیش از تقاضا در بازار نیست.

وی در جمع خبرنگاران ادامه داد: ما از روسیه دعوت کرده‌ایم که به اوپک به عنوان یک عضو ناظر ملحق شود و معتقدیم آنها این دعوت را در نظر گرفته‌اند. می‌توانم به شما اطمینان دهم که تمام اعضای اوپک از پیوستن روسیه به خانواده اوپک استقبال می‎کنند.

الفالح گفت: هدف اصلی ما افزایش قیمت نفت نیست. ما به دنبال ثبات بازار هستیم و در پی آن بودیم که سطح عرضه مطابق با تقاضا در بازار باشد. ما نمی‌خواهیم مازاد عرضه‌ای را که در سال 2014 در بازار ایجاد شد و صدمات زیادی به سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان زد و موجب اخراج بسیاری از کارکنان این صنعت شد و ورشکستگی‌های زیادی را به دنبال داشت دوباره اتفاق بیفتد که برای همه مضر است.

وی افزود: از طرف دیگر، ما دنبال این هم هستیم که امنیت انرژی هیچ‌گاه به خطر نیفتد و همیشه نفت خام برای کشورهای مصرف‌کننده موجود باشد. تنظیم عرضه با این معیارها کاری است که ما انجام می‌دهیم.


کد خبر 283413

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =