43 حلقه چاه‎ نفت و گاز در 3 ماه نخست امسال حفاری شده است

معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری گفت: ۴۳ حلقه چاه‌های نفت و گاز در سه ماه نخست امسال در مناطق خشکی و دریایی کشور حفاری شده است.

به گزارش شانا، حمیدرضا خوشایند در این باره گفت: کارکنان شرکت ملی حفاری ایران در بخش‌های عملیاتی و پشتیبانی از ابتدای فروردین تا پایان خردادماه امسال موفق شدند عملیات حفاری ۵۷ هزار و ۴۱۸ متر چاه‌های نفت و گاز در مناطق خشکی و دریایی کشور را به انجام برسانند.

معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری افزود: از شمار چاه‌های حفر شده در این مدت ۲۲ حلقه توسعه‌ای - توصیفی و ۲۱ حلقه تعمیری است که به تفکیک ۲۳ حلقه در گستره عملیاتی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، ۱۶ حلقه در پروژه‌های توسعه‌ای میدان‌های نفتی که از سوی شرکت مهندسی و توسعه نفت در دست اجراست و چهار حلقه در حوزه فعالیت شرکت نفت فلات قاره تکمیل شد و در اختیار کارفرما قرار گرفت.

وی تصریح کرد: با تلاش کارکنان و متخصصان کارآمد و مجرب شرکت و همکاری شرکت‌های متقاضی در این مدت، عملیات حفاری پنج حلقه چاه، ۴۴ روز زودتر از مدت تعیین شده از سوی کارفرما به اتمام رسید.

خوشایند با اشاره به این‌که این شرکت بیش از ۷۰ دستگاه حفاری سبک، سنگین و فوق سنگین در تملک دارد، گفت: همسو با اجرایی شدن قرارداد حفاری هشت حلقه چاه برای مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران، دستگاه حفاری سنگین ۳۳ فتح برای انجام عملیات حفاری یک حلقه چاه اکتشافی در استان فارس آماده انتقال به این منطقه شده است.

کد خبر 283436

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =