ایران با مصرف بهینه به صادرکننده بنزین تبدیل می‌شود

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که ایران جزو پرمصرف‌ترین مردم در بخش انرژی است، گفت: با اندکی صرفه‌جویی و مصرف بهینه بنزین می‌توانیم به صادرکننده این فرآورده تبدیل شویم.

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی، در گفت‌وگو با خبرنگار شانا، از تلاش‌های وزارت نفت برای بهره‌برداری فاز دوم پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس تشکر و قدردانی کرد و گفت: با بهره‌برداری از این پروژه، تولید بنزین ایران افزایش یافت و در شرایط کنونی که آمریکا فشارهای اقتصادی بر ایران وارد می‌کند، اقدامی مهم محسوب می‌شود.

وی افزود: متاسفانه بدمصرفی در حوزه انرژی به‌ویژه بنزین سبب شده است تا ما با وجود افزایش تولید این فرآورده هنوز در گروه کشورهای صادرکننده بنزین قرار نگیریم که البته معتقدم با اندکی صرفه‌‌جویی، به این مهم دست خواهیم یافت.

این عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: شاهد هستیم که خودروهای چند صد میلیونی در خیابان‌های کشور تردد می‌کنند، اما بنزین با نرخ 1000 تومان دریافت می‌کنند. به نظرم این موضوع معقول نیست.

جعفرزاده ایمن‌آبادی عنوان کرد: با برنامه‌ریزی صحیح می‌توان امیدوار بود که ایران تا پایان سال 97 به جمع کشورهای صادرکننده بنزین بپیوندد.

کد خبر 283525

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =