افزایش تولید عربستان مجموع عرضه نفت اوپک را بالا برد

نظرسنجی از فعالان بازار نفت نشان داد در پی افزایش تولید نفت عربستان، مجموع عرضه نفت اوپک در ماه ژوئن امسال افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری رویترز از لندن، نظرسنجی این خبرگزاری دیروز (دوشنبه، 11 تیرماه) نشان داد تولید سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در ماه گذشته میلادی افزایش یافته و رشد تولید عربستان، بیشترین تأثیر را در این مسئله داشته است.

بر اساس نظرسنجی یاد شده، اوپک در ماه ژوئن امسال روزانه 32 میلیون و 320 هزار بشکه نفت تولید کرده که 320 هزار بشکه نسبت به ماه مه امسال بیشتر است.

برآوردها نشان داده است تولید نفت عربستان در ماه ژوئن به 10 میلیون و 700 هزار بشکه در روز رسیده که به رکورد 10 میلیون و 720 هزار بشکه تولید روزانه این کشور، بسیار نزدیک است.

عربستان اعلام کرده که تصمیم اخیر اوپک به معنای افزایش یک میلیون بشکه‌ای تولید روزانه این سازمان است، در حالی که در بیانیه این سازمان بر پایبندی 100 درصدی به سهمیه تولید اعضای این سازمان تأکید شد.

براساس نظرسنجی رویترز، مجموع سطح پایبندی اعضای اوپک به توافق جهانی کاهش تولید نفت نیز از 167 درصد در ماه مه امسال به 110 درصد در ماه ژوئن کاهش یافته است.

در ماه ژوئن امسال، کویت و امارات تولید خود را ثابت نگه داشتند، اما الجزایر تولید خود را بالا برد. همچنین تولید نفت نیجریه، لیبی و ونزوئلا در این ماه با کاهش روبه‌رو شد.

نظرسنجی رویترز بر داده‌های کشتیرانی و اطلاعات به دست آمده از منابع فعال در شرکت‌های نفتی، اوپک و مؤسسه‌های مشاوره، مبتنی است.

کد خبر 283545

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =