دولت برای استفاده از توان بخش خصوصی به تغییر پارادایم نیاز دارد

رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران به سهم 84 درصدی دولت در ترکیب مدیریت اقتصادی کشور اشاره کرد و گفت: دولت در این زمینه باید پارادایم خود را تغییر دهد، زیرا بخش خصوصی با سهم حداقلی کنونی، نمی‎تواند نقش تعیین کننده‌ای در اقتصاد ایفا کند.

به گزارش خبرنگار شانا، رضا پدیدار صبح امروز (سه‌شنبه، 26 تیرماه) در دومین کنفرانس تخصصی کمپرسورها افزود: این سهم 84 درصدی متشکل از سهم 41 درصدی دولت، 22 درصدی صندوق‌های بازنشستگی و 21 درصدی بخش خصولتی است و برای استفاده از توان بخش خصوصی واقعی، دولت باید رویکرد خود را تغییر دهد.

وی گفت: نبود اعتبار، نبود اعتماد و نبود اعتقاد به بخش خصوصی، چالش فرهنگی بزرگ کشور ماست و این در حالی‌ است که اگر بخش خصوصی در جایگاه واقعی خود قرار گیرد و به آن اعتماد شود، امکان عبور از همه موانع با تکیه بر انسجام ملی هست.

پدیدار یادآور شد: هر جا رانت هست، فساد هم هست و بدیهی است بخش خصوصی توان رقابت با سیستم‌های رانتی را ندارد.

وی بهره‌مندی از نیروهای متخصص، قابلیت تغییرپذیری بالا، نگاه بهره‌وری‌محور و صرفه‌جویی، قابلیت چانه‌زنی و مذاکرات برد - برد و تجارب و سوابق ملی و بین‌المللی را از مزیت‌های بخش خصوصی برشمرد و گفت: هنوز بخش کارفرمایی کشور به توان واقعی بخش خصوصی اشراف پیدا نکرده است.

دومین کنفرانس تخصصی کمپرسورها از صبح امروز (26 تیرماه) در مرکز همایش‌های بین‌المللی پژوهشگاه صنعت نفت آغاز به کار کرده است و فردا به کار خود پایان می‌دهد.

کد خبر 283726

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =