تولید و توزیع گازوئیل یورو 4 کشور 100 درصد افزایش می‌یابد

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران از افزایش 100 درصدی تولید و توزیع نفت‌گاز یورو 4 کشور تا پایان سال 97 خبر داد.

علیرضا صادق‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار شانا اعلام کرد: هم اکنون به‌طور میانگین روزانه 29 میلیون لیتر گازوئیل یورو 4 در کشور تولید می‌شود که با راه‌اندازی واحد تصفیه هیدروژنی گازوئیل پالایشگاه بندرعباس، به‌زودی به‌طور میانگین روزانه 16 میلیون لیتر گازوئیل یورو 4 در این پالایشگاه تولید خواهد شد.

وی افزود: با راه‌اندازی این واحد، گوگرد گازوئیل تولیدی در پالایشگاه بندرعباس از 350 پی‌پی‌ام به حدود 50 پی‌پی‌ام خواهد رسید.

صادق‌آبادی تاکید کرد: واحد ایزومرسازی این پالایشگاه نیز به‌زودی وارد مدار می‌شود که با راه‌اندازی آن 12 میلیون لیتر بنزین روزانه تولیدی این پالایشگاه به یورو 4 تبدیل خواهد شد.

معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش همچنین با اعلام خبر تولید روزانه 12 میلیون لیتر گازوئیل یورو 4 در پالایشگاه ستاره خلیج فارس تا پایان امسال گفت: با احتساب گازوئیل تولیدی در این 2 پالایشگاه تا پایان امسال شاهد رشد 100 درصدی در تولید و توزیع گازوئیل یورو 4 در کشور خواهیم بود که جهش قابل توجهی است.

به گزارش شانا، افزایش تولید و عرضه گازوئیل با استاندارد یورو ۴ اتحادیه اروپا یکی از برنامه‌های اولویت‌دار صنعت پالایش نفت ایران است.

افزایش خیره‌کننده کیفیت فرآورده‌های نفتی تولیدی در پالایشگاه‌های کشور با راه‌اندازی و بهره‌برداری از طرح‌های توسعه‌ای و ارتقای کیفیت پالایشگاهی در کشور، افزون بر آثار زیست‌محیطی و توزیع فرآورده پاک در کشور، سبب جذب مشتریان بازارهای خارجی و فراهم شدن زمینه صادرات فرآورده و ایجاد ارزش افزوده در کشور خواهد شد.

کد خبر 285029

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =