نگاه راهبردی به بهبود اصول ایمنی اولویت‌ صنعت پتروشیمی است

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی با بیان این‌که داشتن نگاه بلندمدت و راهبردی برای ارتقای جایگاه اچ‌اس‌یی از اولویت‌های بسیار مهم صنعت پتروشیمی است، گفت: شرکت‌های پتروشیمی باید با برنامه‌ریزی‎های جامع و بلندمدت، سطح کمی و کیفی فعالیت‌های اچ‌اس‌یی را به منظور ارتقای سطح سلامت محیط زیست و ایمنی توسعه دهند.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی صنایع پتروشیمی، سیدرضا نوروززاده، روز چهارشنبه (دوم آبان‌ماه) در جلسه هم‌اندیشی رؤسای بهداشت، ایمنی و محیط زیست (اچ‌اس‌یی) صنعت پتروشیمی گفت: این واحدها با همکاری مدیران باید به قوانین و الزام‌های موجود در بهداشت، ایمنی، محیط زیست و پدافند غیرعامل توجه ویژه داشته باشند.

وی افزود: جایگاه اچ‌اس‌یی باید در مجتمع‌ها و طرح‌های پتروشیمی با هدف افزایش ایمنی و توسعه پایدار تقویت شود و در این مسیر همکاری میان مدیران عامل و رؤسای واحدها اثربخش خواهد بود.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی تصریح کرد: برای افزایش نقش‌آفرینی واحدهای اچ‌اس‌یی برنامه‌ریزی‌های منسجمی انجام شده و همه بخش‌های مختلف براساس برنامه‌ای منسجم فعالیت می‌کنند.

قدرت‌الله نصیری، سرپرست بهداشت، ایمنی، محیط زیست و پدافند غیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی  نیز در این نشست گفت: استقرار نظام مدیریت یکپارچه اچ‌اس‌یی باید از سوی پتروشیمی‌ها با جدیت پیگیری شود و برای حفظ و صیانت از منابع انسانی، اموال، تجهیزات و محیط زیست شرکت‌های پتروشیمی استقرار این نظام اثربخش خواهد بود.

وی افزود: باید به مقوله برنامه‌ریزی توجه بیشتری کرد تا شاهد ارتقای سطح سلامت کارکنان و بهبود مستمر محیط زیست باشیم. با توجه به این‌که برخی شرکت‌ها پس از خصوصی‌سازی از شرکت ملی صنایع پتروشیمی فاصله گرفته‌اند باید با همگرایی و همکاری در پی توسعه پایدار این صنعت با تلاش جمعی باشیم. نباید فراموش کرد که مجتمع‌های پتروشیمی در نقاط مختلف مانند عسلویه و ماهشهر در کنار مناطق مسکونی و شهرهای مختلف قرار دارند، از این رو با توجه به مقوله مسئولیت‌های اجتماعی شرکت‌ها باید به صورت یکپارچه و راهبردی فعالیت کنند.

نصیری ادامه داد: کاهش آلودگی هوا و آب با هدف سلامت کارکنان یکی از نکاتی است که باید همواره به آن توجه داشت و در یک بازه زمانی سه تا پنج ساله، برنامه‌ریزی‌های انجام شده را بر اساس استانداردهای جهانی محقق کرد.

علیرضا نریمان نژاد، معاون مدیریت اچ‌اس‌یی شرکت ملی صنایع پتروشیمی نیز با اشاره به لزوم آمادگی در همه ابعاد از سوی طرح‌ها و مجتمع‌های پتروشیمی گفت: باید سطح آمادگی را همواره در بالاترین نقطه حفظ و برای شرایط پیش رو آمادگی کامل ایجاد کرد.

وی افزود: بی‌شک همکاری میان دولت و بخش خصوصی می‌تواند امنیت پایدار را در روند ساخت طرح‌های توسعه‌ای و همچنین تولید پایدار از سوی مجتمع‌های تولیدی به دنبال داشته باشد.

کد خبر 285360

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =