جزئیات نحوه ثبت‌نام کارت سوخت المثنی اعلام شد

شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با انتشار اطلاعیه‌ای نحوه ثبت‌نام کارت سوخت المثنی را اعلام کرد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، در متن این اطلاعیه آمده است:

شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران به اطلاع می‌رساند هموطنان عزیزی که کارت سوخت خودرو یا موتورسیکلت آنها مفقود شده است، می‌توانند به یکی از روش‌های زیر و برابر جدول زمان‌بندی، درخواست خود را ثبت کنند:

تاکید می‌شود مالکان خودرو یا موتورسیکلت که کارت سوخت فعال در سامانه هوشمند دارند در صورت ثبت تقاضای صدور کارت المثنی، کارت اولیه آنها ابطال خواهد شد، بنابراین توصیه می‌شود تنها افراد فاقد کارت سوخت برای ثبت نام مراجعه کنند.

روش نخست: ثبت نام مالکان خودرو یا موتورسیکلت فاقد کارت سوخت با مراجعه حضوری به دفاتر پلیس۱۰+ از روز شنبه (سوم آذرماه) با ارائه مدارک لازم طبق ضوابط جاری انجام‌پذیر است.

الف: مالکان خودروهای عمومی دولتی اعم از سواری، وانت و موتورسیکلت و مالکان خودروهای قولنامه‌ای برای ثبت‌نام کارت سوخت المثنی، می‌توانند همانند گذشته تنها با مراجعه به دفاتر پلیس۱۰+  نسبت به ثبت تقاضای خود اقدام کنند.

ب: خودروهای نو شماره، دارای کارت سوخت بوده و کافی است مالکان آنها برای دریافت کارت سوخت خود به دفاتر پست مراجعه کنند.

روش دوم: مراجعه به سامانه خدمات دولت همراه به نشانی www.mob.gov.ir و ورود به گزینه درخواست کارت سوخت المثنی و ثبت اطلاعات. این سامانه از پنجم آذرماه در دسترس عموم قرار می‌گیرد و ثبت اطلاعات در این سامانه رایگان است.

روش سوم: دریافت و نصب رایگان اپلیکیشن خدمات دولت همراه و ورود به گزینه درخواست کارت سوخت المثنی از پنجم آذرماه به شرح زیر است:

نسخه‌های Android و IOS این اپلیکیشن از چهار منبع قابل دریافت است:

 سامانه خدمات همراه دولت (mob.gov.ir)

ایران اپس (iranapps.ir)

کافه بازار (cafebazaar.ir)

اپ استور (appstore.ir)

اطلاعات مورد نیاز ثبت‌نام الکترونیکی کارت سوخت المثنی:

1- شماره تلفن همراه به نام مالک وسیله نقلیه

2- کد ملی و تاریخ تولد مالک که با ثبت آن دیگر اطلاعات شناسنامه‌ای به صورت خودکار نمایش داده می‌شود.

3- اطلاعات شناسایی وسیله نقلیه (شماره سریال هشت رقمی مندرج در بارکد پشت کارت خودرو) یا شماره VIN

4- انتخاب شماره 16 رقمی یکی از کارت‌های بانکی عضو شتاب که به صورت خودکار در پنجره ثبت اطلاعات این بخش به نمایش در می‌آید. تنها 6 رقم اول و چهار رقم آخر کارت (به عنوان مثال 2213******603799) نمایش داده می‌شود.

5- پس از ورود اطلاعات، پیامی مبنی بر تایید عملیات ثبت‌نام به اطلاع متقاضی خواهد رسید که به منزله پایان مراحل ثبت‌نام خواهد بود.

6- نحوه فعال‌سازی کارت سوخت و استفاده از آن در جایگاه‌های سوخت در اطلاعیه‌های بعدی اعلام خواهد شد.

نکات قابل توجه:

1- مالکان بیش از یک دستگاه خودرو یا موتورسیکلت فاقد کارت سوخت باید مراحل ثبت‌نام را به ازای هر دستگاه خودرو یا موتورسیکلت با یک کارت بانکی دیگر تکرار کنند.

2- در صورت هرگونه مشکل یا نیاز به دریافت اطلاعات تکمیلی، با شماره 09627 تماس بگیرید.

3- مالکان خودرو یا موتورسیکلت دارای کارت سوخت که رمز آن را فراموش کرده‌اند، امکان بازیابی رمز برای آنها فراهم شده است و نیاز به ثبت نام ندارند.

کد خبر 285805

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =