گاز روستاهای مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه وصل شد

گاز روستاهای زلزله‌زده کرمانشاه پس از وقوع زلزله دیشب قطع شد و پس از نشت‌یابی و حصول اطمینان از سلامت شبکه گازرسانی، گاز 50 روستا وصل شد.

مجید بوجارزاده، رئیس روابط عمومی و سخنگوی شرکت ملی گاز در گفت‌وگو با خبرنگار شانا، درباره گازرسانی به روستاهای مناطق زلزله‌زده گفت: پس از وقوع زلزله دیشب (یکشنبه، چهارم آذرماه) در استان کرمانشاه، شیر گاز ورودی شهرهای قصرشیرین، سرپل ذهاب و 50 روستای تابعه آنها بسته شد تا شاهد وقوع حوادث ثانویه نباشیم.

وی افزود: کارشناسان منطقه 7 انتقال گاز و شرکت گاز استان کرمانشاه بدون اتلاف وقت عملیات بررسی سلامت خطوط انتقال گاز و شبکه گاز درون شهری و درون روستایی را آغاز کردند و پس از حصول اطمینان از سلامت خطوط، گاز مناطق قصر شیرین و سر پل ذهاب در نخستین ساعات پس از زلزله وصل شد.

رئیس روابط عمومی شرکت ملی گاز، ادامه داد: از آنجا که بررسی سلامت شبکه گاز روستایی به زمان بیشتری نیاز داشت کارشناسان شرکت گاز استان کرمانشاه و گروه امداد و نجات شب گذشته را به نشت‌یابی روستاها اختصاص دادند و سرانجام گاز 50 روستا نیز صبح امروز وصل شد.

بوجارزاده گفت: خوشبختانه خسارتی به شبکه گازرسانی کرمانشاه وارد نشده و مشترکان گاز که از سلامت منازل و لوله‌کشی داخلی ساختمان خود اطمینان دارند با آرامش خاطر می‌توانند از گاز طبیعی استفاده کنند.

وی تاکید کرد: وسایل گازسوز مانند آبگرمن و بخاری به همراه اتصالات و دودکش‌ها از جمله مواردی هستند که در هنگام بلایای طبیعی مانند زلزله آسیب می‌بینند، بنابراین لازم است تا مشترکان همه مناطق زلزله‌زده، از سلامت وسایل گازسوز، لوله‌های بخاری و دودکش‌ها اطمینان یابند.

به گفته بوجارزاده، کارشناسان شرکت گاز استان کرمانشاه برای راهنمایی و امدادرسانی به مشترکان گاز در همه ساعات شبانه‌روز آماده‌اند.

به گزارش شانا، زلزله ۶,۴ ریشتری ساعت ۲۰ و هفت دقیقه در عمق ۷ کیلومتری زمین، سرپل‌ذهاب در استان کرمانشاه را لرزاند. مرکز زمین‌لرزه در ۱۷ کیلومتری سرپل ذهاب، ۱۸ کیلومتری قصر شیرین و ۳۳ کیلومتری گیلانغرب گزارش شده است، این زمین‌لرزه در بخش وسیعی از مناطق غرب و شمال غرب کشور احساس شد.

کد خبر 285844

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =