نخستین واحد بازیافت گوگرد فاز 13 راه‌اندازی شد

نخستین واحد بازیافت گوگرد فاز 13 با هدف جلوگیری از سوزاندن گازهای اسیدی در مشعل‌های پالایشگاه، عملیاتی شد.

 به گزارش شانا به نقل از شرکت نفت و گاز پارس، پیام معتمد، مجری طرح توسعه فاز 13 پارس جنوبی با اعلام این خبر گفت: نخستین ردیف واحد 108 بازیافت گوگرد پالایشگاه فاز 13 با تلاش شبانه‌روزی نیروهای متخصص در بخش کارفرمایی و پیمانکار این بخش عملیاتی شد و با ارسال ۶ تن بر ساعت گاز اسیدی به کوره واکنش در مدار تولید قرار گرفت.

وی با بیان این‌که واحد بازیافت گوگرد یکی از واحدهای مهم زیست‌محیطی در طرح‌های پالایشگاهی به شمار می‌رود و در فاز ۱۳ با برنامه‌ریزی مناسب به همراه ردیف‌های شیرین‌سازی گاز به بهره‌برداری رسیده، افزود: هم‌اکنون گاز اسیدی ردیف‌های نخست و دوم شیرین‌سازی پالایشگاه فاز 13 به مقدار 25 تن بر ساعت با غلظت 20درصد سولفید هیدروژن به واحد 108 بازیافت گوگرد این پالایشگاه ارسال می‌شود.

به گفته مجری طرح توسعه فاز 13، گوگرد استحصال شده از این واحد نقش بسیار مهمی در حذف آثار مخرب زیست‌محیطی و کاهش آلودگی هوا ایفا می‌کند.

وی افزود: با تکمیل واحدهای بازیافت گوگرد پالایشگاه فاز 13، ظرفیت تولید گوگرد در این پالایشگاه به حداکثر ۴۰۰ تن در روز افزایش می‌یابد.

طرح توسعه فاز ١٣ به منظور برداشت روزانه ٥٦ میلیون مترمکعب گاز غنی از میدان پارس‌جنوبی طراحی شده و با پایان توسعه آن، روزانه ٥٠ میلیون مترمکعب گاز شیرین، ٧٥ هزار بشکه میعانات گازی، ٤٠٠ تن گوگرد و سالانه یک میلیون تن اتان و یک میلیون تن پروپان و بوتان، تولید خواهد شد.

کد خبر 286435

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =