زمینه‎های همکاری مشترک نفت و گاز اروندان و مدیریت اکتشاف بررسی شد

زمینه‎های همکاری مشترک مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران و شرکت نفت و گاز اروندان با هدف همکاری در پروژه‌های عملیاتی و تبادل اطلاعات علمی و فنی بررسی شد.

به گزارش شانا به نقل از مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران، در نشست مشترک مدیران این دو مجموعه، زمینه‎های همکاری متقابل بررسی شد.

همکاری در طراحی چاه و مراحل حفاری با اهداف مشترک اکتشافی - تولیدی، آمادگی مدیریت اکتشاف برای تحدید، توصیف و برطرف کردن ابهام‎های میدان‌های در حال تولید شرکت نفت و گاز اروندان، برنامه‌ریزی برای تحویل چاه‌های اکتشافی و تکمیل آنها به عنوان چاه تولیدی و تبادل اطلاعات اکتشافی و تولیدی در پروژه‌های در حال اجرا از جمله محورهای بررسی شده در این نشست بود.

بر این اساس، مدیریت اکتشاف از سال 95 تاکنون همکاری و گسترش همکاری‌های علمی، فنی و عملیاتی با شرکت‌های بهره‌برداری و تولیدی را در دستور کار خود قرار داده و به این منظور تفاهم‎نامه‌هایی نیز با شرکت‌های تولیدی، توسعه‌ای و علمی مانند پژوهشگاه صنعت نفت، فلات قاره، نفت مرکزی و ... امضا شده است و موقعیت‌های چشمگیری نیز در کاهش هزینه‌ها، تسهیل امور و هماهنگی بیشتر در پروژه‌ها و هم‌افزایی علمی- فنی و افزایش بازدهی کارها نصیب طرفین و صنعت نفت کشور شده است.

کد خبر 286690

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =