۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۸
  • کد خبر: 287083
حفر 111 حلقه چاه‎ نفت و گاز در 10 ماه امسال

سرپرست معاونت عملیات حفاری شرکت ملی حفاری از حفر111 حلقه چاه نفتی و گازی در 10 ماه امسال خبر داد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی حفاری ایران، محمد آل‎خمیس در بیان عملکرد این شرکت در بخش عملیات حفاری گفت: متراژ حفر چاه‎های نفت و گاز با کاربست دکل‎های ناوگان این شرکت در 10 ماه امسال در مناطق خشکی و دریایی کشور به  156 هزار و 413 متر رسید.

وی اظهار کرد: از این تعداد چاه 52 حلقه توسعه‎ای (جدید) و 59 حلقه تعمیری است که 79 حلقه آن در گستره عملیاتی شرکت ملی مناطق نفت‎خیز جنوب به عنوان بزرگ‌ترین کارفرمای این شرکت حفاری و تکمیل شد.

آل‎خمیس همچنین به حفر و تکمیل 14 حلقه چاه در میدان‌های نفتی که توسعه آنها از سوی شرکت مهندسی و توسعه نفت در دست اجرا است، 6 حلقه در حوزه فعالیت شرکت نفت فلات قاره ایران، دو حلقه در میدان‌های تحت سرپرستی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران و 10 حلقه در قالب پروژه‎ای از جمله در شرکت نفت و گاز اروندان و شرکت نفت و گاز پارس اشاره کرد.

سرپرست معاونت عملیات حفاری شرکت ملی حفاری گفت: به منظور اجرای پروژه هشت حلقه چاه اکتشافی در وسعت عملیاتی مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران، دو دستگاه حفاری سنگین شرکت در دو منطقه خنج در استان فارس و شادگان در استان خوزستان به‌کار گرفته شد که حفاری دو حلقه چاه طبق برنامه زمانبندی دنبال می‎شود و همچنین یک دکل دیگر برای آغاز حفاری شش حلقه چاه اکتشافی در قالب پروژه جدید به‌زودی با انتقال به موقعیت تعریف شده وارد مدار عملیات می‎شود.

وی با اشاره به تلاش‎های کارکنان این شرکت در بخش‎های عملیاتی، فنی و مهندسی و پشتیبانی برای تحقق برنامه‎های تبیین شده، افزود: در این مدت حفاری 10 حلقه چاه 79 روز زودتر از برنامه کارفرما به پایان رسید که از نظر اقتصادی ارزش قابل توجهی دارد.

آل‎خمیس با بیان اینکه شرکت ملی حفاری هم‎اکنون 72 حفاری خشکی و دریایی فوق‌سنگین، سنگین و سبک در تملک دارد، اظهار کرد: دکل‎های حفاری این شرکت هم‌اکنون در مناطق عملیاتی استان‎های خوزستان، ایلام، فارس، بوشهر و هرمزگان در حال حفر چاه‎های توسعه‎ای توصیفی -  اکتشافی و تعمیری تکمیلی هستند.

کد خبر 287083

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =