طرح عملیاتی؛ رمز موفقیت در اقدام‌های مسئولیت اجتماعی

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب بر لزوم اقدام عملی پیرامون موضوع مسئولیت اجتماعی تاکید کرد و گفت: داشتن طرح و برنامه عملیاتی رمز موفقیت در زمینه مسئولیت اجتماعی است.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، احمد محمدی، مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب در دومین سمینار بین‌المللی CSR با عنوان مسئولیت اجتماعی صنایع، محرومیت‌زدایی و توسعه سرمایه انسانی گفت: برای انجام فعالیت‌ها در زمینه مسئولیت اجتماعی و کمک به مردم پیرامون تأسیسات و صنایع و نیز حرکت در مسیر تحقق اهداف نیازمند اقدام عملی هستیم، بنابراین خروجی این‌گونه سمینارها افزون بر نشان دادن نقشه راه و تبیین راهبردها، باید به ارائه یک طرح و برنامه عملیاتی منتج شود.

وی به ظرفیت‌های بالا و منابع متعدد استان خوزستان اشاره کرد و افزود: درصورتی که نظم و نظام مشخصی برای طراحی، برنامه‌ریزی، اولویت‌بندی، توزیع و تسهیم مناسب به منظور سرمایه‌گذاری در زمینه مسئولیت اجتماعی ارائه شود می‌توان برنامه‌ای مدون، همگرا و هم‌راستا پیاده کرد و با پرهیز از موازی‌کاری برای محرومیت‌زدایی مناطق کمتر برخوردار گام‌های مهمی برداشت.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب حجم بالا و متنوع منابع و نیروی انسانی مستعد در استان را دو پارامتر اساسی برای فعالیت در حوزه مسئولیت اجتماعی برشمرد و تصریح کرد: با تفکر و اندیشه صحیح و فراهم کردن زیرساخت‌های لازم می‌توان بر مشکلات غلبه کرد و به ایجاد نشاط، توسعه و امنیت پایدار در جامعه کمک کرد.

محمدی گفت: استان خوزستان ظرفیت بالایی در ایجاد کسب‌وکار و توسعه کشور دارد، به‌طوری که می‌تواند به عنوان قطب و کانون اصلی صدور خدمات فنی و مهندسی به دیگر کشورها نیز درنظر گرفته شود.

وی همچنین به طرح‌های جلوگیری از سوزاندن گازهای مشعل پرداخت و افزود: کارهای مطالعاتی این پروژه‌ها تکمیل شده است و به‌زودی وارد فاز اجرایی می‌شوند.

وی به طرح افزایش و نگهداشت تولید موسوم به ۲۸ مخزن اشاره کرد و گفت: در این طرح ۴ درصد از صورت وضیعت‌ها به بخش مسئولیت اجتماعی تخصیص داده شده است و تلاش خواهیم کرد پیمانکارانی را پرورش دهیم که به صورت حرفه‌ای به امور مسئولیت اجتماعی بپردازند.

دومین سمینار بین‌المللی CSR با عنوان مسئولیت اجتماعی صنایع، محرومیت‌زدایی و توسعه منابع انسانی روز پنجشنبه ( نهم اسفندماه) با حضور مارتین نیورایتر، مدیر شرکت CSR اتحادیه اروپا، غلامرضا شریعتی، استاندار استان خوزستان، احمد محمدی، مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، بهزاد محمدی، معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران و محمد فاضلی، مشاور وزیر نیرو در تالار همایش امام رضا (ع) شهرک نفت اهواز برگزار شد.

کد خبر 287801

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =