پیام تبریک مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی به مناسبت فرارسیدن نوروز ۹۸

معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در پیامی فرارسیدن نوروز ۹۸ را به صنعتگران پرتلاش و خانواده صبور و صمیمی پتروشیمی تبریک و شادباش گفت.

به گزارش خبرنگار شانا، متن پیام بهزاد محمدی به شرح زیر است:

«طرب ای دل که نو بهار آمد/ از صبا بوی زلف یار آمد

همکاران معزز خانواده بزرگ صنعت پتروشیمی؛

خدای منان را سپاسگزارم که نیاکان نیک‌اندیش این سرزمین، آغاز سال نو را آغاز فصل بهار و اعتدال طبیعت قرار دادند. همزمانی حیات دوباره زمین با شروع سال جدید در تقویم هجری خورشیدی، نشان از خوش سلیقگی قوم ایرانی در گذر تاریخ دارد.

عید سعید نوروز و فرا رسیدن بهار را به صنعتگران پرتلاش و خانواده صبور و صمیمی پتروشیمی تبریک و شادباش عرض می‌کنم. امید آنکه به فضل پروردگار، ملت بزرگ ایران در سال پیش رو از برکات و نعمات الهی بهره‌مند و در تمام عرصه ها به ویژه توسعه و پیشرفت ایران عزیز«مهد تمدن‌های پایدار جهان» موفق، سربلند و پیروز باشند.

در آستانه نوروز، خدا را سپاس می گویم که کشور عزیزمان، علی رغم همه کارشکنی‌ها و تحریم‌های تحمیلی، توفیقات چشمگیری در «روند توسعه صنعت پتروشیمی» جهت خودکفایی علمی و صنعتی کسب کرده است.

بدون تردید، این حرکت مقدس با تلاش و اراده پولادین روز به روز شتاب بیشتری خواهد گرفت.

تدوین نقشه راه توسعه صنعت پتروشیمی که نشان از عزم جدی مسئولان در ایجاد ارزش افزوده در صنعت پتروشیمی دارد با هدف تأمین رشد شتابان، بهبود شاخص‌های اقتصاد مقاومتی و نیل به اهداف سند چشم‌انداز ۲۰ ساله و دستیابی به توسعه پایدار، زمینه‌ساز ارتقای فضای کسب‌وکار و نیل به اهداف کلیدی است.

همراهان پرتلاشم؛

رویکرد شرکت ملی صنایع پتروشیمی در تفکر نوین توسعه صنعت پتروشیمی، افزایش صادرات و تأکید بر تکمیل زنجیره ارزش در این صنعت با حمایت از توسعه یکپارچه و متوازن صنایع میان‌دستی و پایین‌دستی پتروشیمی و همچنین ایجاد تنوع بیشتر در محصولات و ارتقای ارزش سبد محصولات پتروشیمی در سایه تعامل و مشارکت هلدینگ‌های پتروشیمی  و شرکت‌های فعال در این صنعت ارزش‌آفرین است.

در این مسیر، بهره‌گیری از توانمندی سازندگان داخلی «راهبردی استراتژیک در دوره تحریم» است، بنابراین یکی از سیاست‌های شرکت ملی صنایع پتروشیمی در سال پیش رو، بهره حداکثری از توان و دانش فنی داخلی است. در این میان، شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی در زمینه تأمین فناوری‌های فرآیندی (لایسنس‌ها)  و تولید کاتالیست‌ها و مواد شیمیایی گام‌های بزرگی برداشته است و مأموریت دارد پل ارتباطی این شرکت با صاحبان دانش و صنایع مولد و همچنین مجتمع‌ها و طرح‌های در دست اجرا را هموارتر و نزدیک‌تر نماید.

امیدوارم در افق پیش رو با تلاش، کوشش و همدلی در کنار یکدیگر، جایگاه شرکت ملی صنایع پتروشیمی را مطابق با سند راهبردی کشور در رتبه اول منطقه قرار داده و شکوه و عظمت این مجموعه را که به یقین سهم بسزایی در «جهش و انقلاب دوم صنعت پتروشیمی» دارد با نگاه به اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید داخل متناسب با استانداردهای جهانی و گام دوم انقلاب ارتقا دهیم.

امیداست احوال خوش و سرسبزتان در این اوقات روحانی با سبزاندیشی و دل انگیزی بهار همراه گردد».

کد خبر 288051

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =