۲۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۰
  • کد خبر: 288090
خوش‌بینی عربستان به اجرای توافق کاهش تولید نفت

وزیر انرژی، صنایع و منابع معدنی عربستان درباره استمرار پایبندی به توافق سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش برای کاهش تولید نفت، ابراز خوش‌بینی کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز از باکو، خالد الفالح امروز (یکشنبه، 26 اسفندماه) اعلام کرد: درباره استمرار پایبندی به توافق جهانی کاهش تولید نفت میان اوپک و متحدانش، خوش‌بین است.

وی گفت: من به روشنی خوش‌بین هستم که اجرای توافق اوپک و متحدانش بهبود می‌یابد و بر اساس معیارهای تاریخی، هم‌اکنون نیز مطلوب است.

وزیر انرژی، صنایع و منابع معدنی عربستان اعلام کرد مجموع پایبندی به توافق جهانی کاهش تولید نفت در دو ماه نخست سال جاری میلادی، کمتر از سطوح سال‌های 2017 و 2018 میلادی بوده، اما تولیدکنندگان نفت به‌زودی جبران می‌کنند.

الفالح اعلام کرد عربستان در کنار دیگر تولیدکنندگان نفت، از جمله جمهوری آذربایجان، به تلاش برای کنترل ثبات بازار ادامه می‌دهد.

وی گفت: ما اجازه نمی‌دهیم امنیت انرژی با هیچ رویدادی به چالش کشیده شود، اما همزمان نمی‌گذاریم سرمایه‌گذاران و شرکت‌های نفت و گاز دچار سردرگمی باشند و ندانند که شرایط  پایدار که امکان جریان سرمایه‌گذاری به صنعت نفت را می‌دهد، در آینده چگونه خواهد بود.

کد خبر 288090

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =