ارسال ۷۰۰ متر خط لوله گاز به استان سیل‌زده گلستان

وزیر نفت با هدف کمک به هموطنان در مناطق سیل‌زده استان گلستان و مطابق درخواست ستاد بحران وزارت کشور، دستور تحویل ۷۰۰ متر خط لوله گاز به استانداری گلستان را صادر کرد.

مجید بوجارزاده، رئیس روابط عمومی و سخنگوی شرکت ملی گاز ایران درباره اجرای مسئولیت اجتماعی شرکت ملی گاز ایران در مناطق سیل‌زده استان گلستان به خبرنگار شانا گفت: بر اساس نشست‌های برگزار شده در ستاد بحران وزارت کشور و درخواست این ستاد از وزیر نفت مبنی بر دریافت لوله‌های گاز در قطرهای مختلف برای عبور دادن جریان آب، مطابق دستور وزیر نفت و نیز مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران لوله‌های فلزی گاز در قطرهای ۳۰ اینچ، ۴۰ اینچ و ۱۲ اینچ در اختیار استانداری استان گلستان قرار گرفتند.

 وی با بیان اینکه از این لوله‌ها برای عبور دادن حجم وسیع آب از زیر جاده‌ها یا از معابر استفاده می‌شود، توضیح داد: پس از دستور آقای زنگنه و آقای تربتی، همکاران ما در منطقه ۹ عملیات انتقال گاز، لوله‌های فلزی گاز را در اختیار استانداری قرار دادند که تاکنون ۳۰۰ متر خط لوله ۳۰ و ۴۰ اینچ به استانداری گلستان ارسال شده است، همچنین ۴۰۰ متر خط لوله دیگر نیز اکنون در گیلان در حال بارگیری است که تا ظهر فردا به استان گلستان می‌رسد.

رئیس روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران با بیان اینکه خطوط لوله فشار قوی گاز به صورت ۶ متری و ۲ تایی در کنار هم قرار خواهند گرفت تا در زیر مسیل‌ها واقع شوند و آب را عبور دهند، ادامه داد: ارسال این خطوط به‌ عهده شرکت انتقال گاز و منطقه ۹ عملیات انتقال گاز قرار گرفته است. افزون بر این، ۳۰۰ متر خط لوله ۱۲ اینچ دیگر نیز از سوی همکاران شرکت انتقال گاز استان گلستان برای ساخته شدن پل و عبور دادن آب به استانداری گلستان تحویل شده است.

وی با تاکید بر اینکه این اقدام‌ها تنها به عنوان اجرای مسئولیت اجتماعی شرکت ملی گاز ایران برای کمک به هموطنان مناطق سیل‌زده انجام شده است، ادامه داد: بخش دیگری از همکاری صنعت گاز کشور برای استان‌های آسیب‌دیده، تجهیزات و امکاناتی است که از سوی شرکت گاز استان گلستان در ابتدای زمان وقوع سیل در اختیار استانداری و فرمانداری قرار گرفت. استفاده از ماشین‌آلات سنگین و سبک و بیل مکانیکی برای لایروبی از جمله این تجهیزات است.

وی افزود: بهره‌مندی از نیروی انسانی به‌ویژه در مازندران، گلستان و آق قلا از سوی شرکت گاز و ناحیه گاز این مناطق نیز بخش دیگری از کمک‌های شرکت ملی گاز ایران برای هموطنان مناطق سیل‌زده است، همچنین فرمانداری گلستان به دلیل اعتماد به شرکت گاز این استان این مجموعه را مرکز جمع‌آوری کمک‌های مردمی قرار داد و همکاران ما در شرکت‌های گاز گلستان و مازندران، افزون بر انجام وظایف خود به توزیع کمک‌های مردمی نیز پرداخته‌اند.

سخنگوی شرکت ملی گاز ایران اظهار کرد: تاکنون حدود ۹ کامیون امکانات و مواد غذایی شامل کنسرو مواد غذایی، آب معدنی، لوازم بهداشتی و ... از سوی همکاران صنعت گاز جمع‌آوری و به مردم تحویل شده است.

کد خبر 288200

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =