عرضه محصولات پتروشیمی در بورس کالا با نظارت کامل انجام می‌شود

سرپرست دفتر توسعه صنایع پایین‌دستی شرکت ملی صنایع پتروشیمی از نظارت و بازرسی دقیق بر نحوه تولید و عرضه محصولات پتروشیمی با توجه به نیاز بازار خبر داد.

به گزارش شانا، مرضیه طهماسبی در این باره گفت: در نیمه دوم سال 97، بازار شرایط نسبتا با ثباتی را تجربه کرد و با همکاری شرکت بورس کالای ایران، ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، سازمان تعزیرات، وزارت صنعت معدن و تجارت و دیگر دستگاه‌های ذی‌ربط، نظارت‌ها به‌طور دقیق‌تر و گسترده در حال انجام است.

وی با تاکید بر همکاری مستمر با بورس کالا افزود: در نیمه نخست سال گذشته اختلاف نرخ ارز مبنا در محاسبه قیمت محصولات پتروشیمی و نرخ ارز در بازار آزاد، چالش‌هایی را ایجاد کرده بود که با همکاری همه دستگاه‌های نظارتی، اکنون بازار به ثباتی نسبی رسیده است.

سرپرست دفتر توسعه صنایع پایین‌دستی شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به اینکه حفظ منافع تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان واقعی محصولات پتروشیمی به عنوان یک راهبرد مورد توجه ویژه دفتر صنایع پایین دستی قرار دارد، گفت: همان‌طور که بارها اعلام شده است، اعلام دقیق نیاز واقعی بازار از سوی تعاونی‌های تامین نیاز و انجمن‌های تخصصی مصرف‌کننده محصولات پتروشیمی می‌تواند بازار را با آرامش بیشتری همراه کند.

طهماسبی تصریح کرد: شرایط بازار با توجه به روند معامله‌ها مثبت ارزیابی می‌شود و همکاری میان دفتر صنایع پایین دستی پتروشیمی، مجتمع‌های پتروشیمی، شرکت بورس کالای ایران و نیز انجمن‌ها و تشکل‌ها سبب شده تا معاملات با شفافیت انجام شود.

وی افزود: در سال 97 میزان فروش در بورس 20 درصد نسبت به سال 96 افزایش یافت که امیدواریم شاهد رونق بیشتر صنایع تکمیلی باشیم.

سرپرست دفتر توسعه صنایع پایین دستی شرکت ملی صنایع پتروشیمی با بیان اینکه همه دستگاه‌های نظارتی در تلاش هستند بازار محصولات پتروشیمی شفاف باشد، گفت: همکاری بیشتر انجمن‌ها و تشکل‌های پتروشیمی می‌تواند سبب ظهور بازاری پویا و شفاف در سال 98 شود و باید بر این نکته تاکید کرد که چشم‌اندازی مثبت را برای امسال متصور هستیم.

طهماسبی با اشاره به اینکه تا 22 مهرماه قیمت‌گذاری محصولات پتروشیمی با ارز 4200 تومانی انجام می‌شد، گفت: اما از 29 مهرماه 1397 قیمت‌گذاری‌ها بر مبنای ارز نیمایی محاسبه شد و این روند کماکان ادامه و بازار در شرایط نسبتا عادی قرار دارد.

کد خبر 288217

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =