اقدام‌های فوری برای پیشگیری از گسترش سیلاب در منطقه عین ۲ اهواز

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران تاکید کرد: برای پیشگیری از گسترش سیلاب در منطقه عین دو، اقدام‌های فوری از سوی این شرکت انجام شده است.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی حفاری ایران، سیدعبدالله موسوی روز پنجشنبه (۲۲، فروردین‌ماه) گفت: به دنبال اعلام ستاد بحران استانداری خوزستان در نخستین ساعات بامداد چهارشنبه (۲۱ فروردین‌ماه) به همراه تعدادی از مدیران شرکت از منطقه عین دو بازدید و تصمیم‌های عاجل گرفته شد.

وی افزود: از سوی ستاد مدیریت بحران استان خوزستان سه هزار و ۵۰۰ متر عملیات استحکام بخشی و تقویت سیل‌بند منطقه عین دو  به این شرکت واگذار شد.

موسوی ادامه داد: بلافاصله پس از بازدید از این موقعیت دستور تامین ماشین‌آلات و تجهیزات به مدیریت خدمات شرکت که در حال آماده باش است ابلاغ و به فاصله زمانی کوتاه یکصد نفر از کارکنان شرکت ملی حفاری ایران و نیروهای پیمانکاران طرف قرارداد و تجهیزات لازم در منطقه استقرار یافت. 

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران اظهار کرد: در این ارتباط  ۳۵ دستگاه کمپرسی، پنج دستگاه بیل مکانیکی، پنج دستگاه لودر، یک دستگاه بولدوزر، یک دستگاه غلتک، دو دستگاه کمرشکن، یک دستگاه تریلر، دو دستگاه خودرو سوخت، ۱۵ دستگاه خودرو سبک کمک‌دار و یک دستگاه خودرو جین پل و ایجاد سیستم روشنایی برای کار در شب اختصاص داده شد و تا پیش از طلوع آفتاب عملیات خاکریزی، تقویت و افزایش ارتفاع سیل‌بندها آغاز و این عملیات طی روز گذشته و امروز تا ایمن‌سازی کامل تداوم دارد.  

وی گفت: شرکت ملی حفاری به عنوان عضو اصلی ستاد بحران استان مداوم در جریان تصمیم‌ها و مصوبه‌های ستاد قرار دارد و همه تلاش خود را برای تامین نیازهای مناطق مسکونی شهری و روستایی در معرض سیلاب در حاشیه رودخانه‌های کارون، دز و کرخه به‌کار گرفته است.  

موسوی توضیح داد: هم اکنون افزون بر ۱۳۰ دستگاه ماشین‌آلات و تجهیزات، بالغ بر ۳۰۰ نفر از کارکنان بخش‌های خدمات، پشتیبانی و اچ‌اس‌یی شرکت در ۶ منطقه زیر پوشش شامل شهرداری‌های مناطق چهار و پنج، شهرستان کارون، شهر الهایی و روستاهای اطراف، سید خلف، تصفیه نیشکر و عین دو  مستقرند و همسو با دیگر دستگاه‌های اجرایی و امدادی و ساکنان محلی، همت و تلاش خود را برای مقاوم سازی سیل بندها و تقویت خاکریزها به‌کار گرفته‌اند.

موسوی همچنین با اشاره به بازدید از دستگاه حفاری ۲۴ فتح در میدان نفتی اهواز در حوزه فعالیت شرکت بهره‌برداری نفت و گاز کارون، افزود: در دیدار با کارکنان این دستگاه از نزدیک در جریان فعالیت ایمن‌سازی آن قرار دارم.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران به قرار گرفتن تعدادی از دستگاه‌های حفاری در مناطقی که سطح روان آب‌ها افزایش یافته، اشاره و تصریح کرد: صیانت از نیروی انسانی و کار در شرایط ایمن ارجحیت است و این مهم با هماهنگی شرکت‌های کارفرما در دستور کار قرار دارد.

کد خبر 288390

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =