راه‌اندازی نیروگاه خورشیدی در ستاد منطقه 3 عملیات انتقال گاز

نیروگاه خورشیدی 20 کیلوواتی با هدف صرفه‌جویی در مصرف انرژی، استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر و کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای، نیروگاه خورشیدی با ظرفیت 20 کیلو وات در ستاد منطقه 3 عملیات انتقال گاز به بهره‌برداری رسید.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی گاز ایران، مقدم بیکلریان، معاون مهندسی و خدمات فنی منطقه 3 عملیات انتقال گاز با اعلام این خبر گفت: پروژه نیروگاه خورشیدی در تاریخ 22 فروردین امسال به صورت پایلوت در منطقه 3 عملیات انتقال گاز به بهره‌برداری رسید و پس از دوره یک‌ساله نگهداری و بررسی کیفیت بازدهی، با تضمین بیشتری در دیگر مناطق نیز قابلیت اجرا خواهد داشت.

وی افزود: این نیروگاه قابلیت تولید توان 20 کیلووات ساعت برق را دارد که به صورت متصل به شبکه است و با در نظر گرفتن به‌طور میانگین 300 روز آفتابی در سال و روزانه 5 ساعت تابش، حداقل 30 مگاوات ساعت برق را در سال تامین می‌کند.

معاون مهندسی و خدمات فنی منطقه 3 عملیات انتقال گاز، عمر بهره‌برداری از این نیروگاه را 20 سال اعلام کرد و ادامه داد: با توجه به اینکه نیروگاه خورشیدی، متصل به شبکه و فاقد باتری‌های ذخیره‌کننده است، در طول مدت بهره‌برداری هیچ هزینه تعمیراتی به همراه نخواهد داشت.

بیکلریان اظهار کرد: با توجه به اینکه هر کیلو وات ساعت برق تولیدی از طریق سوخت‌های فسیلی حداقل معادل 700 گرم گاز CO2 وارد جو می‌کند، این نیروگاه جلو نشر 21 تن گاز گلخانه‌ای در سال را می‌گیرد.

کد خبر 288486

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =