۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۰
  • کد خبر: 288537
حمایت همه‌جانبه زنگنه از بازرسی وزارت نفت

وزیر نفت بر حمایت همه‌جانبه از بازرسی وزارت نفت تاکید کرد و گفت: در مبارزه با فساد قوم و خویش و رفاقت نداریم.

به گزارش خبرنگار شانا، بیژن زنگنه صبح امروز (شنبه، ۳۱ فروردین ماه) در جمع بازرسان چهار شرکت اصلی وزارت نفت با تبریک اعیاد شعبانیه اظهار کرد: امروز در این جمع حضور پیدا کردم تا علاوه بر قدردانی از زحمات بازرسان، چند نکته را به صورت مستقیم خدمت دوستان عنوان کنم.

وی در مقدمه سخنانش به حکم معروف امیرالمومنین به مالک اشتر اشاره کرد و یادآور شد: در این حکم آمده است هرگز پیش تو محسن (نیکوکار) و مسی (بدکردار) یکسان نباشند که اگر چنین شود محسن از کار نیک خویش ناامید و دلسرد و بدکردار برکار بد خویش جری می‌شود.

وزیر نفت با بیان اینکه بازرسی وظایف زیادی دارند و مهم‌ترین مسئله‌ای که من از شما می‌خواهم به آن بپردازید، فساد است، تاکید کرد: چرخش مالی سالانه صنعت نفت حدود ۱۵۰ میلیارد دلار است که رقم بالایی است و امکان ایجاد فساد را مهیا می‌کند. بنابراین در این شرایط باید روی فساد مالی حساس باشید و بر مبارزه با آن تمرکز کنید.

زنگنه با تاکید بر اینکه نباید با آدم فاسد مدارا و به او ترحم کرد، بلکه باید اشد مجازات را اعمال کرد، افزود: البته این بدان معنا نیست‌ که آبروی مردم را نادیده بگیریم. آبروی مردم مانند خونشان است. اگر آبروی کسی را به ناحق بریزیم مثل این است که خون او را ریخته‌ایم و پیش خدا و جامعه مسئولیم و گرفتار عذاب الهی خواهیم شد.

وی، نخستین شرط کسانی را که با فساد مبارزه می کنند «سلامت» دانست و با بیان اینکه افرادی که در این بخش کار می کنند باید سرآمد سلامت باشند، تاکید کرد: ملاقات و صحبت‌های بازرسان باید با حساب و کتاب باشد.

وزیرنفت با بیان اینکه در موضوع مبارزه با فساد، قوم و خویش و رفاقت نداریم، افزود: با فساد در هر سطحی باید مبارزه کرد و کوچک و بزرگ ندارد. اینکه فردی که فساد کرده آدم خوب و آبروداری است و به این دلیل از کنار فساد او بگذریم اول فساد خودمان است و در درگاه خداوند باید جوابگو باشیم.

زنگنه بر ضرورت آموزش و فراگیری قوانین از سوی بازرسان تاکید کرد و در ادامه با بیان اینکه آدم سالم را تشویق کنید، ارتقا دهید و آن را در سوابق کاری‌اش لحاظ کنید، تصریح کرد: سالم و فاسد بودن دائمی نیست و امکان خلاف برای هر شخصی وجود دارد. البته آن آدمی که خلاف عمده می‌کند باید حذفش کنیم و نمی‌توانیم بگوییم که این دفعه را می‌بخشیم، من نمی‌بخشم.

وی به شرایط تحریم اشاره کرد و با بیان اینکه فشارها در این دوره از عوامل داخلی و خارجی زیاد است، افزود: باتوجه به اینکه شفافیت در دوران تحریم کاهش می‌یابد و کار سخت تر می‌شود، بنابراین باید خیلی دقت کنیم تا فساد عمده و قابل ذکری در این مقطع زمانی پیش نیاید.

وزیر نفت با تاکید بر اینکه من حامی و پشتیبان شما هستم و با قدرت و قوت کارهایتان را انجام دهید، افزود: اعتقادم این است که بازرس‌ها با جدیت به کارشان بپردازند. اولویت از نظر من مبارزه با فساد است و شناختن کسانی است که اقدام به فساد می کنند.

کد خبر 288537

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =