اردوگاه دستگاه ۳۲ فتح با احداث سیل‌بند ایمن‌سازی شد

کارکنان دستگاه حفاری ۳۲ فتح در یک تلاش جمعی با احداث، استحکام‌بخشی و عایق‌بندی سیل‌بند، موفق به ایمن‌سازی اردوگاه این دستگاه در مدت ۴۸ ساعت شدند.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی حفاری ایران، نصرالله جمالی، نماینده ستاد بحران و مدیریت امدادرسانی دستگاه‌های حفاری این شرکت در این باره گفت: در عملیات احداث سیل‌بند اردوگاه دستگاه ۳۲ فتح، ماشین‌آلات سنگین و تجهیزات لازم از جمله تعدادی کمپرسی، بیل مکانیکی و لودر نیز استفاده شد.

وی افزود: این سیل‌بند دارای پنج متر عرض، چهار متر ارتفاع و ۴۰۰ متر طول است و با قرار دادن کیسه‌های شن و نصب پلاستیک در پیرامون آن، راه‌های نفوذ رواناب به اردوگاه به‌طور کامل عایق‌بندی شده و با ایزوله شدن سیل‌بند امکان ورود آب به محوطه اردوگاه به صفر رسید.

بر این اساس، دستگاه حفاری ۳۲ فتح در موقعیت شادگان، عملیات حفر چاه اکتشافی آرمان یک را در چارچوب قرارداد با مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران در دست اجرا دارد. به لحاظ قرار گرفتن این دستگاه در محاصره سیلاب براساس ضوابط ایمنی صنعت نفت با هماهنگی کارفرما، عملیات حفاری به‌وسیله این دکل تا فروکش کردن آب و عادی شدن شرایط  متوقف است.

کد خبر 288617

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =