۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۶
  • کد خبر: 288778
تولید نفت ایران با قوت ادامه دارد

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران اعلام کرد: به جز شرایط بحرانی ناشی از سیلاب اخیر که ما را ناگزیر از بستن تعدادی از چاه‌ها کرد، هیچگونه کاهشی در تولید نفت کشور نداشته‌ایم.

به گزارش خبرنگار شانا، مسعود کرباسیان امروز (چهارشنبه، ۱۱ اردیبهشت‌ماه) در حاشیه بازدید از نمایشگاه بین‌المللی صنعت نفت، در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب افزود: نمایشگاه صنعت نفت، عرصه نمایش توانمندی‌های داخلی است و آنچه امروز در نمایشگاه مشاهده می‌شود، نشان می‌دهد وزارت نفت در حمایت از ساخت داخل عملکرد خوبی داشته است.

وی با بیان اینکه این صنعت طی سال‌های متمادی در حوزه تامین تجهیزات، به سازندگان خارجی وابستگی زیادی داشت، ادامه داد: اما می‌بینید که در حال حاضر در زمینه ساخت و تامین تجهیزات و قطعات صنعت نفت، حرف‌های زیادی برای گفتن داریم.

کرباسیان افزود: طرح نگهداشت و افزایش تولید میدان‌های نفتی هم با همین هدف در دستور کار قرار دارد و با توجه به اینکه منابع ریالی بسته‌های کاری این طرح تامین شده است، امیدواریم اجرای این قراردادها نیز به استفاده بیشتر از توانمندی‌های داخلی منتهی شود.

به گفته وی، طرح بومی‌سازی ۱۰ گروه کالایی نیز که با همکاری سازندگان داخلی دنبال می‌شود، پیشرفت قابل توجهی دارد و امروز شاهد بخشی از دستاوردهای این طرح در نمایشگاه بین‌المللی صنعت نفت هستیم.

کرباسیان یادآور شد: عرضه نفت خام در بورس انرژی ادامه خواهد یافت و تداوم این روند است که خریدار را از انجام معامله در این بازار مطمئن می‌کند.

کد خبر 288778

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =