۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۶
  • کد خبر: 289030
شیرهای صنعتی بومی‌سازی شد

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی گفت: قطعات شیرآلاتی که در انحصار شرکت‌های اروپایی و آمریکایی بود، هم‌اکنون با توانمندی سازندگان داخلی صددرصد بومی‌سازی شده است.

به گزارش شانا به نقل از شرکت پایانه‌های نفتی ایران، عباس اسدروز در نشست با مدیران پایانه نفتی خارک افزود: فلسفه شکل‌گیری شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه نفت، کمک به توسعه شرکت‌های نفتی و تولید قطعات و تجهیزات جدید با بهره‌گیری از دانش و تجربیات دانشگاهیان است.

وی اظهار کرد: در شرایط فعلی که فشار بیشتری بر واحدهای توسعه‌ای وارد می‌شود، بهترین زمان برای حضور موثر فعالیت‌های دانش‌بنیان برای کمک به رفع مشکلات واحدهای قدیمی و تولید محصولات جدید است.

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران تصریح کرد: مراحل شکل‌گیری و توسعه استارتاپ‌ها در دو مرحله ویکند و دمو انجام می‌شود، به صورتی‌که استارتاپ‌های ویکند در مرحله ارائه طرح و استارتاپ‌های دمو در مرحله صنعتی‌شدن و ملحق‌شدن به یک واحد صنعتی هستند.

وی امضای تفاهم‌نامه با شرکت‌های دانش‌بنیان را راهی برای مقابله با دور جدید تحریم‌های ظالمانه در سال رونق تولید و شکوفایی صنعت داخلی دانست و افزود: نخستین اکچویتور ساخته شده از سوی سازندگان داخلی که در طیف گسترده‌ای کاربرد دارد در پایانه نفتی خارک نصب شد. هزینه‌های ساخت این تجهیز نسبت به نمونه خارجی کاهش ۶۰ درصدی دارد.

کد خبر 289030

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =