۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۷
  • کد خبر: 289065
خطوط لوله در امیدیه در حال ایمن‌سازی است

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب گفت: هم‌اکنون ایمن‌سازی خطوط لوله نفت‌وگاز امیدیه در دستور کار است و مشغول هدایت نفت‌ریزی‌های به‌وجود آمده در اطراف خطوط به سمت گودال‌های ذخیره هستیم.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، احمد محمدی اعلام کرد: برابر دستورعمل‌های بهداشت، ایمنی و محیط زیست (HSE)، نفت جمع‌آوری شده از این گودال‌ها به مناطقی امن حمل می‌شوند تا از بروز هرگونه مشکل ایمنی و زیست محیطی جلوگیری شود.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب با تاکید بر اینکه ماشین‌آلات و امکانات مورد نیاز کاملا آماده است، گفت: همچنین برای خطوط لوله‌ای که باید تعویض شود برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شده تا از همین امروز عملیات خط‌برداری و ترمیم خطوط لوله آغاز شود.

به گفته وی، در این صورت دیگر برای انتقال نفت به پالایشگاه اصفهان و تامین خوراک گاز پتروشیمی بندر امام خمینی (ره) نیازی به استفاده از خطوط جایگزین نیست.

محمدی یادآور شد: در ساعاتی که خطوط انتقال نفت‌وگاز امیدیه دچار حریق بودند خللی در ارسال فرآورده‌های نفتی ایجاد نشد و از خطوط جایگزین استفاده می‌شد.

هیچ یک از منازل روستاییان دچار حریق نشد

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب یادآور شد: در این حادثه هیچ یک از روستائیان صالح‌آباد از توابع شهرستان امیدیه دچار سوختگی نشده‌اند.

وی با اشاره به اینکه سه منزل مسکونی در مجاورت خطوط حادثه دیده قرار داشته‌اند، تصریح کرد: منازل مسکونی نیز خسارت ندیدند.

 برآورد اولیه از میزان خسارات به خطوط انتقال

محمدی اظهار کرد: بررسی‌های اولیه نشان می‌دهد که هم‌اکنون سه تا چهار شاخه از خطوط انتقال نفت‌وگاز شرکت بهره‌برداری نفت‌وگاز آغاجاری آسیب دیده‌اند.

وی افزود: برآورد نهایی از میزان آسیب به وجود آمده بعد از انجام گودبرداری‌ها اعلام خواهد شد.

بر اساس این گزارش، روز دوشنبه (۱۶، اردیبهشت‌ماه)، خط لوله ۴۲ اینچ نفت نیوچم در مسیر امیدیه به تاسیسات مارون ۲ در جنوب شرق خوزستان، هنگام تعمیرات در اثر برخورد لودر با این لوله نفتی دچار نشت و آتش‌سوزی شد و خط ۱۲ اینچ انتقال گاز مجاور آن نیز آتش گرفت.

کد خبر 289065

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =