۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۵
  • کد خبر: 289325
حفر ۱۷  حلقه چاه نفت و گاز در ۲ ماه نخست امسال

معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در عملیات حفاری از حفر و تکمیل ۱۷ حلقه چاه‌ نفت و گاز در دو ماه نخست امسال در مناطق خشکی و دریایی کشور خبر داد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی حفاری ایران، محمد آل‌خمیس گفت: از این ۱۷ حلقه چاه، هشت حلقه توسعه‌ای/توصیفی و ۹ حلقه تعمیری تکمیلی بوده است.

وی افزود: از مجموع چاه‌های حفر شده ۱۲ حلقه در گستره عملیاتی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، یک حلقه در شرکت نفت مناطق مرکزی و چهار حلقه در قالب پروژه‌ای تکمیل شد و در اختیار شرکت‌های متقاضی قرار گرفت.

معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در عملیات حفاری با اشاره به اینکه در مدت پیش گفته ۲۵ هزار و ۳۴۸ متر حفاری به ثبت رسید، اظهار کرد: هم‌اکنون ۱۳ دستگاه حفاری در حال جابه‌جایی در موقعیت‌های عملیاتی هستند.

وی گفت: دستگاه ۳۵ فتح از جمله دکل‌هایی است که پس از کاریابی به‌زودی در یکی از حوزه‌های نفتی تحت مسئولیت شرکت نفت مناطق مرکزی به کارگیری می‌شود.

آل خمیس با یادآوری اینکه بر اثر بارندگی‌های فروردین و اردیبهشت ماه امسال، فعالیت هشت دستگاه حفاری به سبب قرار گرفتن در معرض سیلاب و لزوم ایمن‌سازی با هماهنگی کارفرماها متوقف شد، افزود: با تلاش‌های انجام‌شده، ۶ دکل پس از چند روز وقفه دوباره در چرخه عملیات قرار گرفت و اقدام‌های لازم برای راه‌اندازی دو دستگاه دیگر در موقعیت میدان نفتی آزادگان جنوبی در جریان است.

کد خبر 289325

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =