قیمت سبد نفتی اوپک بیش از ۳ دلار کاهش یافت

قیمت سبدنفتی سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در هفته منتهی به ۳۱ مه (۱۰ خردادماه) نسبت‌به‎ هفته پیش از ‎آن (سه خردادماه) بیش از سه دلار کاهش یافت.

به گزارش شانا به نقل از دبیرخانه اوپک، قیمت نفت‌خام این سازمان در هفته منتهی به ۳۱ ماه مه (اردیبهشت - خرداد) به ۶۴ دلار و ۱۵ سنت برای هر بشکه رسید که نسبت به رقم ۶۷ دلار و ۴۰ سنت هفته گذشته، ۳ دلار و ۲۵ سنت کاهش یافته است.

سبد نفتی اوپک شامل ١٤ نوع نفت خام اعضای این سازمان از جمله مخلوط الجزایر، گیراسول آنگولا، اورینته اکوادور، سبک رابی گابون، میناس اندونزی، سنگین ایران، سبک بصره، صادراتی کویت، السدر لیبی، سبک بونی نیجریه، سبک عربی عربستان، موربان امارات، مری ونزوئلا و جنو کنگو است.

قیمت نفت‌خام برنت و وست تگزاس اینترمدیت (WTI) نیز امروز (دوشنبه، ۱۳خردادماه) و تا لحظه انتشار این خبر به ترتیب ۶۲ دلار و ۲۸ سنت و ۵۳ دلار و ۹۰ سنت برای هر بشکه بود.

یکی از مهمترین دلایل کاهش قیمت نفت در هفته‌های اخیر تنش تجاری میان چین و آمریکا عنوان شده است. آمریکا اعلام کرده است که تعرفه بر ۲۵۰ میلیارد دلار در سال از کالاهای وارداتی از چین را از ۱۰ به ۲۵ درصد افزایش می‌دهد و چین نیز قصد دارد اقدامی تلافی جویانه را در این باره در نظر گیرد.

کد خبر 289378

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =