۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۱
  • کد خبر: 290069
حمله به تأسیسات نفتی در عراق

مقر شرکت‌های خارجی نفتی در بصره عراق هدف موشک قرار گرفت و سه نفر آسیب دیدند.

به گزارش خبرگزاری رویترز از بصره، ارتش عراق اعلام کرد صبح امروز (چهارشنبه، ۲۹ خردادماه) یک موشک مقر سکونت و عملیات چند شرکت بزرگ خارجی در شهر بصره در جنوب عراق را هدف قرار داد و سه نفر را زخمی کرد.

تاکنون هیچ گروهی مسئولیت حادثه را به‌عهده نگرفته است، این حمله پس از آن رخ داد که چند روز پیش حمله‌های جداگانه‌ای به مقر کارکنان نظامی آمریکا در عراق انجام شده بود.

طبق اعلام پلیس و بیانیه ارتش عراق، این حمله در منطقه‌ای در غرب بصره اتفاق افتاده است. 

این حمله در شرایطی اتفاق افتاد که شرکت اکسون موبیل به‌تازگی کارکنان خود را که چند پیش به دلیل هشدارهای امنیتی عراق را ترک کرده بودند، دوباره به عراق بازگردانده بود. 

یک منبع امنیتی اعلام کرد شرکت اکسون موبیل بلافاصله ۲۱ کارمند خارجی خود را با هواپیما از عراق خارج کرده و به شهر دوبی در امارات منتقل کرده است.

مسئولان نفتی عراق اعلام کردند که این حمله‌ها تأثیری بر عملیات و صادرات نفت از جنوب عراق نداشته است. به گفته این مسئولان، شرکت شل و شرکت ایتالیایی انی نیز در محل حادثه عملیات داشته‌اند.

طبق اعلام ارتش عراق، موشک یاد شده از نوع کاتیوشا با برد کوتاه بوده است. طبق اعلام پلیس، این موشک به مکانی فاصله ۱۰۰ متری مرکز اقامتی و عملیاتی شرکت اکسون موبیل برخورد کرده است.

کد خبر 290069

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =