اختلاف مخالفان دولت ونزوئلا درباره برنامه نفت در برابر غذا

پیشنهاد اصلاح تحریم‌های نفتی آمریکا ضد ونزوئلا و فراهم کردن امکان مبادله نفت ونزوئلا در برابر غذا، سبب اختلاف بین مخالفان دولت ونزوئلا شده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز از کاراکاس، برخی مخالفان دولت ونزوئلا باور دارند اصلاح تحریم‌های نفتی آمریکا ضد ونزوئلا و فراهم کردن مبادله نفت در برابر غذا، قحطی در ونزوئلا را تا حدی جبران می‌کند، اما برخی دیگر از مخالفان باور دارند نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا، از این امکان سوء‌استفاده خواهد کرد.

هنری فالکون، فرماندار پیشین ایالت لارا در ونزوئلا، هفته گذشته اعلام کرد که در نامه به سازمان ملل متحد و کمیته امور خارجه مجلس نمایندگان آمریکا، خواهان مستثنا شدن واردات غذا و دارو شده است.

در گذشته، سازمان ملل متحد برنامه مشابهی را برای عراق پیش‌بینی کرده بود که به دولت صدام حسین، دیکتاتور پیشین عراق، امکان می‌داد در ازای فروش نفت، غذا و دارو وارد عراق کند.

تحریم شرکت ملی نفت ونزوئلا (پدوسا) از سوی وزارت خزانه‌داری آمریکا سبب شد دولت ونزوئلا درآمدهای لازم برای واردات دارو و غذا را از دست بدهد. 

مدافعان تحریم‌ها باور دارند درآمدهای فروش نفت در ونزوئلا به جای آنکه برای واردات غذا و دارو مصرف شود، مورد سوءاستفاده دولت قرار خواهد گرفت.

کد خبر 291451

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =