۱۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۴
  • کد خبر: 291633
پایه مشعل سکوی ١٣A پارس جنوبی بارگیری شد

پایه مشعل سکوی ١٣A پارس جنوبی در شرکت صنعتی دریایی ایران بارگیری شد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت نفت و گاز پارس، پیام معتمد، مجری فاز ١٣ پارس جنوبی این عملیات را اقدام مهمی در تکمیل فرآیند ساخت، نصب و راه‌اندازی سکوی ۱۳A توصیف کرد و گفت: طبق برنامه‌ریزی‌ها، سه‌شنبه (هشتم مردادماه)، این پایه مشعل توسط جرثقیل دریایی HL-5000 در یارد  شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا) در بوشهر با موفقیت بارگیری شد.

وی افزود: این پایه سکو با ۴۱۰ تن وزن و ۶۸ متر ارتفاع، به همراه پایل‌های پانزده گانه آن با وزن ۴۵۰ تن روی بارج مهدیس ۲ قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه این جکت، آخرین سه‌پایه مشعل مربوط به سکوهای فاز ١٣ پارس جنوبی است که آماده انتقال و نصب در دریا می‌شود، گفت: عملیات مهاربندی پایه سکو و پایل‌های آن از چهارشنبه هفته جاری (نهم مردادماه) به‌مدت دو روز انجام شده و این بارج آماده ترک یارد صدرا به سمت موقعیت A فاز ١٣ خواهد بود.

به گفته معتمد، با توجه به شرایط آب و هوایی عملیات نصب این سازه‌ها ۱۰ تا ۱۵ روز توسط جرثقیل دریایی Sea Pad در خلیج فارس انجام می‌شود.

 مجری فاز ١٣ پارس جنوبی درباره وضع سکوهای این فاز گفت: هم‌اکنون در بخش فراساحل فاز ١٣، دو سکوی ١٣B و ١٣D در حال تولید هستند و سکوهای ١٣A و ١٣C با نصب عرشه و دیگر متعلقات، به بهره‌برداری می‌رسند.

کد خبر 291633

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =