روزانه ۲ برابر مصرف جهانی و ۳ برابر ترکیه بنزین می‌سوزانیم

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: در تابستان امسال، مصرف روزانه بنزین در کشور به ۹۰ میلیون لیتر رسید، با این حساب ما ۲ برابر آمار جهانی و ۳ برابر ترکیه بنزین مصرف می‌کنیم.

به گزارش شانا به نقل از ایرنا، مسعود تجریشی، امروز (سه‌شنبه، ۱۵ مردادماه) در نشست خبری با بیان اینکه صنعت خودروسازی می‌تواند پیشران توسعه صنعت در کشور باشد، گفت: کشوری مانند کره‌جنوبی صنعت خودروسازی خود را با ایران آغاز کرد، اما آنها امروز صنعت خودرو دارند و ما فقط کارخانه خودروسازی داریم.

وی افزود: کشورها هدف‌گذاری‌های مختلفی دارند و عمدتا به‌سمت خودروهای برقی و هیبریدی می‌روند، اما باید در نظر داشته باشیم که ما در کشور گاز نیز داریم و زیرساخت‌های خوبی در این زمینه فراهم شده است. به‌عنوان مثال دولت برای ایستگاه‌های گاز ۷ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری کرده است که می‌تواند شرایط خوبی برای خودروهای گازسوز باشد.

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست به میزان مصرف بنزین در کشور اشاره و تصریح کرد: در تابستان امسال، مصرف روزانه بنزین در کشور به ۹۰ میلیون لیتر رسید، در حالی که با تعداد خودروی کمتر این میزان یک سوم می‌شود. آمار جهانی در زمینه مصرف بنزین روی ۴.۵ تا ۵ لیتر است که با این حساب ما دو برابر آنها و سه برابر ترکیه مصرف می‌کنیم.

تجریشی به موضوع آلایندگی موتورسیکلت‌ها اشاره و عنوان کرد: ۱۲ هزار موتورسیکلت فرسوده در کشور وجود دارد که معادل یک میلیون خودرو آلودگی ایجاد می‌کند، بنابراین می‌توانیم با انجام اقدام‌هایی که شاید نیازی هم به منابع مالی چندانی نداشته باشد این مشکل را حل کنیم.

کد خبر 291805

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =