نقش اثربخش آموزش‌های‌کوتاه‌مدت ایمنی در کاهش حوادث منطقه تربت‌حیدریه

آموزش‌های کوتاه مدت ایمنی (T.B.M) پیش از آغاز کار با هدف کاهش حوادث و بیماری‌های شغلی در منطقه تربت‌حیدریه برگزار می‌شود.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه تربت‌حیدریه، معاون فنی و عملیاتی منطقه از برگزاری آموزش‌های کوتاه‌مدت ایمنی (T.B.M) پیش از آغاز کار با هدف کاهش حوادث و بیماری‌های شغلی در منطقه تربت‌حیدریه خبر داد.

مصطفی نخعی در این باره گفت: انسان مهم‌ترین‌ و اصلی‌ترین رکن سامانه مدیریت بهداشت، ایمنی و محیط زیست (HSE) است. بدون شک با شناسایی صحیح و کامل خطرها و توجیه کارکنان درگیر با فعالیت، می‌توان از احتمال و شدت حادثه تا حد زیادی کاست و در دستیابی به محیط ایمن، گام موثری برداشت.

وی تاکید کرد: یکی از روش‌های بسیار موثر در کاهش حوادث و بیماری‌های شغلی، برگزاری جلسات ایمنی در محیط کار است که تجربیات موفق تئوری و عملی به دست آمده دال بر این موضوع است.

نخعی اظهار کرد: در نشست‌های T.B.M مختصری از شرایط کار، شرح وظایف، نکات ایمنی محل کار، ارتقای آگاهی درباره خطرهای موجود، گفت‌وگو درباره روش‌های پیشگیرانه، بررسی خطرها و حوادث روزهای گذشته و ... در محدوده زمانی ۱۰ دقیقه و در آغاز شیفت در محل کار بیان می‌شود و سرانجام به‌منظور افزایش بهره‌وری، چند دقیقه‌ای به پرسش و پاسخ پرداخته می‌شود.

کد خبر 291815

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =