اقدام‌های فلات قاره در مسیر خدمت‌رسانی به بومیان لاوان

شرکت نفت فلات قاره ایران، همسو با برنامه‌های تدوین‌شده در شرکت ملی نفت ایران در مسیر عمل به مسئولیت‌های اجتماعی، خدمات موثری را به بومیان منطقه لاوان ارائه کرده است.

به گزارش شانا به نقل از شرکت نفت فلات قاره ایران، این شرکت تاکنون اقدام‌های قابل توجهی به‌منظور ارتقای وضعیت عمومی جزیره لاوان و بهبود ساختارهای فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی اهالی، اجرای پروژه‌های مختلف عمرانی، آموزشی، بهداشتی و درمانی، محیط زیستی، تفریحی و اشتغال‌زایی را که ماهیت آن با مسئولیت اجتماعی شرکت همسو بوده به سرانجام رسانده است.

توزیع آب شرب و تامین برق رایگان، خدمات ترابری و مسافرتی و خدمات اعزام بیمار از جمله خدماتی است که این شرکت به بومیان دهکده لاوان ارائه می‌دهد و در  یک سال گذشته در مجموع رقمی حدود ۱۵ میلیارد تومان را شامل شده است.

در عین حال با توجه به جمعیت ۲ هزار نفری این منطقه، سرانه تخصیص یافته به اهالی لاوان به رقم ۱۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان در سال افزایش یافته که رقم قابل توجهی است. به عبارتی به هر یک از اهالی در ماه یک میلیون تومان از سوی شرکت نفت فلات قاره، خدمات ارائه می‌شود که عمده آن شامل آب و برق رایگان است.

در این راستا، میزان آب مصرفی دهکده لاوان در بازه زمانی یک سال گذشته حدود ۹۶۸.۸۵ مترمکعب برای هر نفر بوده است که افزون بر آن تامین ۱۰۰ درصدی برق دهکده لاوان را شرکت نفت فلات قاره انجام داده است.

میزان برق مصرفی برای هر نفر از اهالی دهکده در مقطع زمانی مورد بررسی، حدود ۱۱ میلیارد و ۳۵۵ هزار کیلووات ساعت تخمین زده می‌شود، این در حالی است که آب و برق از زیرساخت‌های اجتماعی محسوب شده و تامین آن به عهده وزارت نیرو است.

در عین حال با توجه به افزایش معدل ۱۲ درصدی نیازمندی به آب و برق در منطقه و دهکده لاوان و همچنین محدودیت و هزینه‌های بالای تولید انرژی در کشور، خدمت‌رسانی از سوی شرکت نفت فلات قاره ایران را با دشواری‌هایی مواجه خواهد کرد که در این زمینه لازم است زیرساخت‌های پشتیبانی از سوی دیگر نهادهای دولتی و وزارت نیرو تامین شود.

ارائه خدمات ترابری و مسافرتی رایگان

ارائه خدمات ترابری و مسافرتی نیز برای اهالی دهکده به صورت رایگان از دیگر خدماتی است که از سوی شرکت نفت فلات قاره ایران برای حمایت از بومیان منطقه لاوان انجام می‌شو، به طوری که هزینه امور مسافرت و ارائه خدمات شناور و هواپیما برای هر نفر یک میلیون و ۷۲ هزار ریال و استفاده از بالگرد و شناور برای اعزام پزشکی رقمی حدود ۵۱۶ هزار و ۹۳۳ ریال برای هر نفر بوده است. افزون بر آن، ارائه خدمات واحدهای نوسازی و تعمیرات برای هر نفر ۲۵۱ هزار ریال و ارائه خدمات واحدهای تدارکات و امور کالا حدود ۵۳۱ هزار و ۹۱۳ ریال به ازای هر نفر در مقطع مورد بررسی بوده است.

همچنین ۵۰ درصد از کادر پزشکی متشکل از پزشک و... به طور مستقیم برای اهالی تامین شده است و  در صورت نیاز، بیماران از طریق بالگرد، کشتی و هواپیما به مقاصد درمانی هدایت شده‌اند.

شرکت نفت فلات قاره ایران همچنین در زمینه ارائه خدمات آموزشی نیز سعی کرده است با مشارکت خیران مدرسه‌ساز و مجری‌گری شرکت نفت فلات قاره اقدام‌های موثری را انجام دهد، همچنین در زمینه ساخت باشگاه ورزشی، بازسازی مدارس قدیمی، مساجد، جاده و برگزاری مجالس مختلف نیز خدمات موثری از سوی این شرکت ارائه شده است.

کد خبر 291987

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =