وزارت نفت ۵۱۰ میلیارد ریال برای مشارکت در بازسازی مسجدسلیمان تسهیلات می‌گیرد

استاندار خوزستان گفت: وزارت نفت برای مشارکت در بازسازی مسجدسلیمان ۵۱۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی دریافت خواهد کرد.

به گزارش شانا به نقل از ایرنا، غلامرضا شریعتی، روز پنجشنبه (هفتم شهریورماه) در حاشیه آغاز عملیات اجرایی هزار و ۴۰۰ واحد مسکونی زلزله‌زده شهرستان مسجدسلیمان که با حضور محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه انجام شد در جمع خبرنگاران گفت: این مبلغ ازسوی وزارت نفت در اختیار استان قرار می‌گیرد تا به ساخت و تکمیل واحدهایی که بیش از ۷۰ درصد پیشرفت دارند اختصاص یابد.

وی افزود: وزارت نفت افزون بر این تعهد کرده است که املاک و اموال خود در مسجدسلیمان را برای کمک به ساخت ۸۰۰ واحد دیگر که در مرحله صفر تا ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی هستند، به فروش بگذارد.

استاندار خوزستان با اشاره به اینکه افزون بر هزار و ۴۰۰ واحد، تعداد ۵۰۰ واحد که از پیش ساخته شده است برای اسکان زلزله‌زدگان اختصاص خواهد یافت، تصریح کرد: ۱۰ هزار واحد مربوط به بافت فرسوده مسجدسلیمان که در آینده قرار است مراحل ساخت آن آغاز شود سبب تحول و احیای منطقه خواهد شد.

شریعتی با تاکید بر اینکه قرار است به‌زودی نشستی در سازمان برنامه و بودجه کشور برای زمان‌بندی ساخت این واحدها تشکیل شود، عنوان کرد: برنامه‌ریزی‌های انجام شده همسو با ساخت، بازسازی و نوسازی این واحدها طی چند فاز انجام می‌شود.

استاندار خوزستان از موافقت رئیس سازمان برنامه و بودجه از پرداخت مبلغ ۲۰۰ میلیارد ریال به پروژه فرودگاه مسجدسلیمان خبر داد و گفت: اختصاص این اعتبار مشروط به تعهد استان در انجام تعهدهای تکمیل این فرودگاه طی مدت زمان تعیین‌شده است که قرار است طی روزهای آینده اعلام شود.

کد خبر 292589

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =