پروژه هوشمندسازی ساختمان مرکزی زاگرس جنوبی افتتاح شد

پروژه هوشمندسازی ساختمان مرکزی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی همزمان با هفته دولت به‌طور رسمی افتتاح شد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی، حسن ظفرآبادی، سرپرست اداره برنامه‌ریزی این شرکت، روز چهارشنبه (ششم شهریورماه) در آیین گشایش این پروژه گفت: این پروژه با هدف اجرای الزام‌های مدیریت یکپارچه تاسیسات ساختمانی و مدیریت انرژی (ISO50001) با عنوان BEMS با همکاری بخش‌خصوصی در ساختمان ۱۱ طبقه ستاد اصلی این شرکت اجرا شد.

وی افزود: این پروژه در ۲ فاز طراحی شده است که در فاز نخست سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی و تجهیزات اصلی و همچنین یکی از طبقات ساختمان به‌صورت پایلوت انتخاب و پردازنده‌های لازم برای پایش انرژی روی آنها نصب شد است.

ظفرآبادی ادامه داد: این پروژه به همت واحد انرژی اداره برنامه‌ریزی و با همکاری ادارات مهندسی و ساختمان و خدمات اداری و اجتماعی اجرا شده و هدف اصلی آن فراهم آوردن سامانه مانیتورینگ انرژی، ثبت، تجزیه و تحلیل اطلاعات مربوط به آن و برنامه‌ریزی برای ساماندهی میزان مصرف انرژی در طول شبانه‌روز است.

سرپرست اداره برنامه‌ریزی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس تصریح کرد: تعداد ۵۰ پارامتر آنالوگ و ۱۵۰ سیگنال دیجیتال جهت جمع‌آوری اطلاعات، پارامترهای دما، فشار، مقدار مصرف و ... را به‌طور مداوم پایش و برای پردازش به چهار دستگاه PLC ارسال می‌کند.

وی، افزایش سطح ایمنی ساختمان را از دیگر مزایای این پروژه دانست و گفت: این سیستم با استفاده از سامانه‌های کنترل اتوماتیک و پایش آنلاین پارامترهای مهم، اطلاعات لازم را به‌صورت لحظه‌ای ارسال و از بروز هرگونه بحران پیشگیری می‌کند.

کد خبر 292595

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =