۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۱
  • کد خبر: 292633
صنعت نفت و گاز از تولید داخلی حمایت می‌کند

مدیرکل امور فناوری وزارت نفت گفت: این وزارتخانه برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان، شورای حمایتی تشکیل داده و همسو با این هدف خرید تولیدات داخلی مورد نیاز صنایع نفت و گاز در دستورکار است.

به گزارش شانا به نقل از ایرنا، عرفان ریاحی به‌تازگی در آیین افتتاح همایش شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه نفت و گاز و بازدید از نمایشگاه نخستین تور فناوری خراسان با اشاره به اهمیت شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: یکی از وظایف مهم وزارت نفت، حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان است، اما یکی از مشکلات جدی در این زمینه این است که تولید محصولات و تجهیزات کاربردی در صنعت نفت و گاز ازسوی شرکت‌های دانش‌بنیان برای نخستین بار است که انجام می‌شود و همین موضوع سبب‌شده تائیدیه‌های لازم را هنوز نداشته باشند.

وی با بیان اینکه به دستور وزیر نفت طرحی در دستور کار است که مراحل پژوهش آن تا پایان امسال به پایان می‌رسد، افزود: وزارت نفت بر اساس این طرح می‌تواند تولیدات شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی را برای تامین تجهیزات خود خریداری کند.

مدیرکل امور فناوری وزارت نفت اظهار کرد: مجموعه پارس جنوبی سالانه ۵ میلیارد دلار هزینه برای تجهیزاتش دارد که می‌توان با هماهنگی، بخشی از این هزینه را صرف خرید تولیدات داخلی در این حوزه کرد.

ریاحی با اشاره به فعالیت ۳۰ شرکت دانش‌بنیان در حوزه نفت و گاز در پارک فناوری خراسان گفت: عملکرد و تولیدات این شرکت‌ها قابل توجه است و نشان از توانمندی آنان دارد.

در ادامه رضا قنبری، رئیس پارک علم و فناوری خراسان نیز در این همایش گفت: هدف از برگزاری این همایش و نمایشگاه، بازاریابی برای تولیدات این شرکت‌ها در وزارت نفت است.

وی افزود: هم‌اکنون ۶۰ شرکت دانش‌بنیان در حوزه انرژی در پارک علم و فناوری خراسان فعالیت می‌کنند که ۳۰ شرکت از این تعداد در حوزه نفت و گاز است.

قنبری اظهار کرد: در مجموع ۳۳۰ شرکت در این مجموعه زیر پوشش خدمات حمایتی و تجهیزاتی قرار دارند.

کد خبر 292633

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =