۱۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۱
  • کد خبر: 293901
جهش تولید نفت شیل آمریکا پایان می‌یابد

فشار ناشی از افت قیمت نفت سبب شد روند رشد تولید نفت آمریکا به‌تدریج کاهش یابد و این مسئله احتمالا عرضه مازاد نفت در سال ۲۰۲۰ میلادی را کمتر از پیش‌بینی‌ها می‌کند و بازار جهانی نفت را به توازن باز می‌گرداند.

به گزارش خبرگزاری رویترز از لندن، اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد تولید نفت این کشور در ماه ژوئیه امسال با ۲۷۶ هزار بشکه کاهش (نسبت به ماه پیش از آن) به ۱۱ میلیون و ۸۰۶ هزار بشکه در روز رسید.

این کاهش کاملاً مربوط به مناطق فراساحلی خلیج مکزیک بود که تولید نفت آن به دلیل طوفان، ۳۳۲ هزار بشکه در روز کاهش یافته بود.

این در حالی است که تولید نفت از مناطق خشکی از ۴۸ ایالت آمریکا (غیر از آلاسکا و میامی) افزایش داشت و به رقم بی‌سابقه ۹ میلیون و ۷۷۸ هزار بشکه در روز رسید.

با این همه، حتی تولید مناطق خشکی نیز نشانه‌هایی از این داشت که شور و شوق رشد تولید نفت در سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ میلادی از رمق افتاده است، زیرا تولیدکنندگان نفت شیل در واکنش به افت قیمت‌ها، تولید خود را کاهش می‌دهند.

دومین موج افزایش تولید نفت شیل آمریکا (در سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ میلادی) به همان دلیلی رو به مرگ می‌رود که موج نخست (در سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۴ میلادی) پایان یافت؛ قیمت‌های بالا سبب تولید بیش از حد شدند و رشد مصرف در جهان کند شد.

کد خبر 293901

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =