روسیه خواهان مشارکت سازنده در عرصه انرژی است

رئیس‌جمهوری روسیه در پیامی به سومین مجمع بین‌المللی انرژی‌ویک روسیه اعلام کرد که کشورش خواهان مشارکت سازنده در عرصه انرژی است.

به گزارش شانا به نقل از ایرنا، ولادیمیر پوتین در پیام خود به سومین مجمع بین‌المللی انرژی‌ویک روسیه گفت: در سال‌های اخیر اعتبار این رویداد افزایش یافته و جایگاه خود را در دستور کار بین‌المللی انرژی پیدا کرده است.

وی افزود: در چارچوب این رویداد بین‌المللی، بحث‌های کارشناسی جریان می‌یابد که بازتاب‌دهنده وضع جاری مسائل انرژی جهانی و بازار انرژی است.

رئیس‌جمهوری روسیه تصریح کرد: در این همایش به مسائل حفظ محیط زیست و به‌کارگیری فناوری‌هایی برای حفظ و استفاده موثر از انرژی توجه خاص می‌شود.

پوتین گفت: روسیه به صورت پیگیر خواهان مشارکت سازنده در عرصه انرژی است که هدف آن توسعه پایدار اجتماعی و اقتصادی و تامین امنیت جهانی است.

وی دامه داد: امروز بخش‌های سوخت و انرژی امکانات جدیدی را برای همکاری و سرمایه‌گذاری گسترده و اجرای طرح‌های بزرگ و مشترک به‌وجود می‌آورند که برای گسترش منابع انرژی سنتی و جایگزین آنها و تکامل بخش‌های زیرساختی هدف‌گیری شده است.

سومین مجمع بین‌المللی انرژی ویک روسیه (Russian Energy Week) از امروز (چهارشنبه، دهم مهرماه) در سالن نمایشگاه‌ مرکزی منیژ شهر مسکو  با حضور وزیران، مدیران‌ عامل شرکت‌های بین‌المللی نفت و گاز، کارشناسان حوزه انرژی از سراسر دنیا و با سخنرانی ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه درباره اهداف و جایگاه صنایع انرژی در سیاست‌های کلی روسیه، تهدیدات و چشم‌اندازهای این صنعت در شرایط بین‌المللی و  موضوعات روز جهانی آغاز به‌کار می‌کند و تا پنجم اکتبر (روز شنبه، ۱۳ مهرماه) ادامه خواهد داشت.

هدف برگزاری مجمع بین‌المللی انرژی‌ویک روسیه نمایش چشم‌انداز صنعت سوخت و انرژی روسیه و ایجاد ظرفیت‌های همکاری بین‌المللی در حوزه انرژی است. این مجمع همچنین زمینه‌ای را برای بحث درباره اصلی‌ترین چالش‌های بخش انرژی و مشکلات مربوط به توسعه در بخش‌های مختلف شامل صنایع گاز، نفت، ذغال سنگ، پتروشیمی، برق و  محافظت از انرژی و افزایش بهره‌وری آن فراهم می‌کند.

کد خبر 293902

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =