مذاکره‌ای برای تغییر توافق کاهش تولید نفت در کار نیست

وزیر انرژی روسیه گفت: هیچ مذاکره‌ای برای تغییر در توافق جهانی کاهش تولید نفت میان اوپک و متحدانش در جریان نیست.

به گزارش خبرگزاری رویترز از ریاض، الکساندر نواک دیروز (دوشنبه ۲۲ مهرماه) اعلام کرد که هیچ مذاکره‌ای برای تغییر توافق جهانی کاهش تولید نفت میان سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش در جریان نیست.

وی در جریان سفر خود به عربستان همچنین اعلام کرد که روسیه به‌طور کامل به توافق یاد شده پایبند است.

این سخنان در حالی مطرح می‌شود که محمد سانوسی بارکیندو، دبیرکل اوپک ۲۰ مهرماه در پاسخ به پرسشی درباره احتمال تشدید کاهش تولید نفت، گفته بود: همه گزینه‌ها مطرح هستند.

دبیرکل اوپک با بیان اینکه آمارهای مربوط به سال ۲۰۲۰ میلادی هنوز شکل اولیه دارند و ممکن است به شکلی غافلگیرکننده بهبود یابند، تصریح کرده بود: با نزدیک شدن به ماه دسامبر، با داده‌های واقعی‌تر مربوط به سال ۲۰۲۰ میلادی روبه‌رو می‌شویم که ما را قادر می‌سازند احتمالا سازوکار کنونی را بازبینی کنیم و تصمیمی بگیریم که احتمالا شامل همه سال (۲۰۲۰ میلادی) شود.

بارکیندو همچنین چند روز پیش از اظهارنظر فوق در ۱۵ مهرماه گفته بود که با اوجود افت قیمت نفت، اکنون برای بحث درباره تعمیق کاهش تولید نفت خیلی زود است.

وی تاکید کرده بود: اوپک روی کمک روسیه برای کاهش تنش بین ایران و عربستان با هدف کمک به تثبیت بازار جهانی نفت، حساب می‌کند.

به گزارش شانا، سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدانش چندی پیش (ژوئن ۲۰۱۹) تصمیم گرفتند توافق خود برای کاهش تولید روزانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه نفت را تا پایان ماه مارس سال ۲۰۲۰ میلادی تمدید کنند.

وزیران نفت و انرژی اوپک برای شرکت در صد و هفتاد و هفتمین نشست عادی این سازمان و آخرین نشست سال ۲۰۱۹ خود پنجم دسامبر (۱۴ آذرماه) در دبیرخانه دائمی این سازمان در وین گردهم می‌آیند، همچنین هفتمین نشست مشترک وزارتی اوپک و غیراوپک ششم دسامبر (۱۵ آذرماه) در مقر دائمی این سازمان برگزار می‌شود.

کد خبر 294407

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =