برداشت گاز در سکوی حادثه‌دیده پارس‌جنوبی آغاز شد

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس با اشاره به بازسازی سکوی حادثه دیده فازهای ۶ تا ۸ پارس‌جنوبی از آغاز فرآیند برداشت دوباره گاز در این سکو خبر داد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت نفت و گاز پارس، محمد مشکین‌فام، با اشاره به ابعاد عملیات بازسازی بخش‌های آسیب‌دیده سکوی فاز ۸ پارس‌جنوبی در بازه زمانی کمتر از چهار ماه، گفت: این سکو پس از تکمیل عملیات راه‌اندازی، با انجام آزمون‌هایی عملیاتی شد.

وی، تلاش‌های انجام شده در زمینه بازسازی این سکو را مطابق با تولید حداکثری گاز عنوان کرد و افزود: خوشبختانه فرآیند تولید در سکوی فاز ۸ پارس‌جنوبی آغاز شده است و هم‌اکنون تولید این سکو به پالایشگاه خشکی ارسال می‌شود.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس با اشاره به اینکه سکوی فاز ۸ یکی از سکوهای سه‌گانه فازهای ۶، ۷ و ۸ پارس‌جنوبی با ظرفیت تولید ۲۸ میلیون مترمکعب گاز است، تصریح کرد: خط لوله این سکو به دلیل خوردگی درونی ناشی از ترکیبات اسیدی گاز، ۲۶ خردادماه امسال دچار پارگی و آتش‌سوزی شد که با تلاش و اقدام به‌موقع تیم‌های ایمنی و آتش‌نشانی، از گسترش حادثه جلوگیری و پس از ارزیابی‌های اولیه و اعزام تیم‌های کارشناسی در محل، کار بازسازی و تعمیر آن آغاز شد.

مشکین‌فام، بازسازی سکوی حادثه‌دیده را مطابق برنامه اعلام‌شده ارزیابی کرد و گفت: با توجه به تاکید وزیر نفت، بازسازی این سکو در دستور کار قرار گرفت و با پیگیری گروه‌های ارزیابی حادثه و تلاش عوامل اجرایی، براساس برنامه‌ریزی انجام شده این سکو در زمان تعیین‌شده بازسازی شد و به بهره‌برداری رسید.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس، ازسرگیری برداشت در سکوی فاز ۸ پارس‌جنوبی را اصلی‌ترین دغدغه و اولویت این شرکت در ماه‌های گذشته توصیف و تصریح کرد: این سکو به‌تدریج با حداکثر میزان کارایی به جمع سکوهای در حال تولید پارس‌جنوبی می‌پیوندد و نتیجه آن در پایداری تولید گاز و افزایش سوخت‌رسانی به مردم در ماه‌های سرد سال مشخص خواهد شد.

وی با اشاره به آمادگی شرکت نفت و گاز پارس به‌منظور تولید ایمن و پایدار گاز در فصل زمستان گفت: بر این اساس، کار تعمیر سالانه روی سکوهایی که نیاز به تعمیرات اساسی داشتند به پایان رسیده است و تا اواسط آبان‌ماه آماده تولید حداکثری گاز در فصل زمستان هستیم.

کد خبر 294475

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =