پایان موفقیت آمیز تعمیرات اساسی در پالایشگاه گاز بیدبلند

مدیرعامل شرکت پالایش گاز بیدبلند از پایان موفقیت‌آمیز تعمیرات اساسی در این پالایشگاه خبر داد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی گاز ایران، علی‌محمد پوررضا گفت: به‌منظور آماده‌سازی پالایشگاه برای دریافت حداکثری گاز در فصل زمستان و استمرار تولید، پروژه تعمیرات اساسی واحدهای پالایش گاز ۲۰۰ و ۵۰۰ و دیگ‌های بخار شماره ۳ و ۶ پالایشگاه گاز بیدبلند مطابق برنامه زمان‌بندی‌شده انجام شد.

وی افزود: تعمیرات اساسی تمامی تجهیزاتی که به بازدید، تعمیر، تعویض، رفع نشتی، اقدام اصلاحی، شست‌وشو، بازسازی و جوشکاری نیاز داشتند با کیفیت مطلوب و پس از کسب تائیدیه‌های لازم از بازرسی فنی با موفقیت و بدون هیچ‌گونه حادثه‌ای انجام شد.

مدیرعامل شرکت پالایش گاز بیدبلند تاکید کرد: امیدواریم در فصل سرما و زمستان امسال با توکل به خداوند متعال و تلاش و همت همکاران متعهد و دلسوز، بتوانیم با تولید حداکثری در تحقق حماسه اقتصاد مقاومتی سربلند باشیم.

طرح پالایش گاز بیدبلند خلیج فارس، ظرفیت تولید سالانه ۱۰.۴میلیون تن متان، ۱.۵ میلیون تن اتان، یک میلیون تن پروپان، ۰.۵ میلیون تن بوتان، ۰.۶ میلیون تن میعانات گازی و ۰.۹ میلیون تن گاز اسیدی را داراست.

۱,۵ تن محصول اتان این پروژه از طریق خط لوله ۹۵ کیلومتری به پتروشیمی گچساران ارسال می‌شود و با تولید اتیلن در این مجتمع، خوراک طرح‌های خط لوله اتیلن غرب شاخه دنا تامین می‌شود.

کد خبر 294683

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =