دورنمای تقاضای نفت به نتیجه مذاکرات تجاری آمریکا و چین وابسته است

وزیر انرژی امارات اعلام کرد نتیجه مذاکرات تجاری آمریکا و چین، دورنمای تقاضای نفت را تعیین می‌کند.

به گزارش خبرگزاری پلاتس از دوبی، سهیل المزروعی اعلام کرد که نتیجه مذاکرات تجاری کنونی بین آمریکا و چین، دورنمای تقاضای نفت در سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ میلادی را مشخص می‌کند.

وی گفت: تغییرات بسیاری خارج از مفهوم توازن عرضه و تقاضا وجود دارد؛ تغییرات ژئوپولیتیک، تغییرات اقتصادی یا مذاکرات اقتصادی میان آمریکا و چین، نقشی مهم در تعیین حجم تقاضای آینده نفت در سال ۲۰۲۰ میلادی دارند.

وزیر انرژی امارات افزود: هنگامی که این گفت‌وگوها پایان یابند، تصویر مربوط به تقاضای آینده نفت در ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ مشخص‌تر خواهد شد.

المزروعی همچنین ادعا کرد امارات به‌طور صددرصد و گاهی حتی بیشتر، به سهمیه تولید ۳ میلیون و ۷۰ هزار بشکه در روز خود طبق توافق جهانی کاهش تولید نفت، پایبند است.

وی همچنین از دیگر کشورهای حاضر در توافق یادشده درخواست کرد به‌طور کامل به سهمیه تولید خود پایبند باشند.

به گزارش شانا، سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدانش چندی پیش (ژوئن ۲۰۱۹) تصمیم گرفتند توافق خود برای کاهش تولید روزانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه نفت را تا پایان ماه مارس سال ۲۰۲۰ میلادی تمدید کنند.

وزیران نفت و انرژی اوپک برای شرکت در صد و هفتاد و هفتمین نشست عادی این سازمان و آخرین نشست سال ۲۰۱۹ خود پنجم دسامبر (۱۴ آذرماه) در دبیرخانه دائمی این سازمان در وین گردهم می‌آیند، همچنین هفتمین نشست مشترک وزارتی اوپک و غیراوپک ششم دسامبر (۱۵ آذرماه) در مقر دائمی این سازمان برگزار می‌شود.

کد خبر 295007

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =