لزوم نقش‌آفرینی مؤثر روابط عمومی در صنعت پتروشیمی

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: روابط عمومی با توجه به نقش مهم و تاثیرگذار خود می‌تواند در مسیر توسعه و تعالی صنعت پتروشیمی ایران نقش‌آفرین باشد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی صنایع پتروشیمی، آیین تکریم و معارفه سرپرست روابط عمومی شرکت ملی صنایع پتروشیمی با حضور بهزاد محمدی، مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی، اعضای هیئت مدیره و مدیران ارشد این شرکت امروز (دوشنبه، ۱۳ آبان‌ماه) برگزار شد.

وی در این آیین، با تأکید بر نقش مهم روابط عمومی در روند توسعه صنعت پتروشیمی تصریح کرد: روابط عمومی رخ و چهره سازمان است و باید به نقش و فعالیت‌های ارزنده و تاثیرگذار این واحد توجه ویژه شود.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با قدردانی از زحمات رضا خلج، رئیس پیشین روابط عمومی شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: وی از همکاران پرتلاش در طول حضور اینجانب در این شرکت بودند و تغییر آقای خلج نیز با توجه به ابلاغیه وزارت نفت مبنی برعدم تصدی‌گری یک پست بیش از چهار سال انجام شد.

محمدی افزود: هرچه روابط عمومی به بدنه سازمان نزدیک‌تر باشد، پویایی و رشد مجموعه نیز با روندی پرشتاب‌تر محقق خواهد شد و باید بر این نکته تأکید کرد که روابط عمومی بطن سازمان است.

وی ادامه داد: برگزاری موفق سیزدهمین نمایشگاه ایران پلاست تجربه بسیار ارزنده‌ای بود و روابط عمومی موفق باید در همه عرصه‌ها چه در داخل سازمان و چه در بیرون از سازمان حضور جدی داشته باشد و با توجه به سرعت تحولات مختلف در سطح  جهان  ضرورت دارد روابط عمومی با استفاده و بهره‌گیری از فناوری‌های روزآمد جهان فعالیت کند.

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی، همکاری هم‌افزا و مثبت کارکنان را یکی دیگر از راهکارهای موفقیت یک سازمان برشمرد و عنوان کرد: رشد و تعالی سازمان در سایه هکاری و تفاهم میان ارکان مختلف محقق خواهد شد.

ضرورت تقویت نقش حاکمیتی روابط عمومی شرکت ملی صنایع پتروشیمی

ایوب بنوی، سرپرست روابط عمومی شرکت ملی صنایع پتروشیمی نیز در این مراسم با تشکر از حسن اعتماد معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی در انتصاب خود تصریح کرد:  آقای خلج از دوستان و همکاران قدیمی من در صنعت نفت است که اقدام‌ها و تلاش‌های بسیار خوبی را در دوران حضور خود در روابط عمومی شرکت ملی صنایع پتروشیمی رقم زده و امید است در دوره جدید نیز  بتوانیم با حمایت‌های مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی و دیگر همکاران این روند را تداوم بخشیم.

وی ادامه داد: تلاش خواهیم کرد دستاوردهای صنعت پتروشیمی را در عرصه‌های ملی و بین‌المللی به نحو فراگیری اطلاع‌رسانی و معرفی کنیم تا فعالیت‌های مهمی که در این صنعت در حال انجام است سبب تقویت جایگاه کشور در این صنعت عظیم شود.

بنوی از ارائه سند جامع روابط عمومی شرکت ملی صنایع پتروشیمی در آینده‌ای نزدیک خبر داد و یادآور شد: طراحی و تدوین برنامه راهبردی روابط عمومی شرکت ملی صنایع پتروشیمی در چارچوب سندی جامع و کارآمد در دستور کار قرار می‌گیرد که در این سند مجموعه رویکردها و برنامه‌های نوین روابط عمومی در حوزه‌های مختلف تبلیغات، انتشارات، ارتباطات، امور نمایشگاهی و سمعی و بصری و همچنین حوزه رسانه و اطلاع‌رسانی متناسب با راهبردها و ماموریت‌های شرکت ملی صنایع پتروشیمی تدوین می‌شود.

سرپرست روابط عمومی شرکت ملی صنایع پتروشیمی با تاکید بر نقش مهم روابط عمومی‌ها، هلدینگ‌ها و شرکت‌های پتروشیمی در پیشبرد اهداف صنعت پتروشیمی گفت: باید روابط میان هلدینگ‌ها و این شرکت‌ها با شرکت ملی صنایع پتروشیمی تقویت و مطابق یک برنامه هدفمند شود و افزایش یابد که این مهم با همکاری مطلوب و هم‌افزایی روابط عمومی‌ها محقق خواهد شد.

بنوی اظهار امیدواری کرد که با به‌کارگیری روش‌ها و رویکردهای نوین در این بخش، همکاری میان واحدهای مختلف در درون سازمان و همچنین ارتباط مجموعه صنایع پتروشیمی با نهادهای برون‌سازمانی به نحو مطلوبی بهبود یابد و تقویت شود.

نقش مهم روابط عمومی در همکاری و انسجام یکپارچه صنعت پتروشیمی

رضا خلج نیز در این آیین حضور ایوب بنوی در صنعت ارزش‌آفرین پتروشیمی و شرکت ملی صنایع پتروشیمی را خوشامد گفت و از برخی وقایع و رویدادهای مهم در دوره فعالیت خود در روابط عمومی شرکت ملی صنایع پتروشیمی یاد کرد.

وی افزود: روند خصوصی‌سازی در صنعت پتروشیمی ما را با یک پدیده جدید غیرقابل پیش‌بینی رو به‌رو کرد که به سبب این موضوع شرکت ملی صنایع پتروشیمی توانست با نقش حاکمیتی و با تکیه بر تجربه‌های بیش از نیم قرن خود، زمینه‌ای از همکاری و انسجام یکپارچه در صنعت پتروشیمی ایجاد کند و در راستای نقش حاکمیتی و وظایف جدید شرکت ملی صنایع پتروشیمی، روابط عمومی نیز همگام با ارکان سیاست‌گذار و راهبردهای نوین، درصدد ایجاد و انطباق دوسویه و تعامل‌گرانه در برون‌سازمان و ذی‌نفعان است.

کد خبر 295041

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =