تعمیرات اساسی مجتمع بنزین‌سازی پالایشگاه نفت اصفهان آغاز شد

نخستین عملیات تعمیرات اساسی مجتمع بنزین‌سازی پالایشگاه نفت اصفهان از روز پنج‌شنبه (۹ آبان‌ماه) آغاز شد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت پالایش نفت اصفهان، انجام عملیات قطع خوراک سه واحد NHT و  CCR و ISOMERZATION مجتمع بنزین‌سازی شرکت پالایش نفت اصفهان به‌منظور تعمیرات اساسی، از روز پنج‌شنبه ۹ آبان ماه آغاز شد.

علیرضا قزوینی‌زاده، مدیر نگهداری و تعمیرات شرکت پالایش نفت اصفهان با اشاره به انجام نخستین تعمیرات اساسی کامل در مجتمع بنزین‌سازی پالایشگاه و اهمیت آن، اظهار کرد: ارتفاع تجهیزات، گستردگی و تنوع تجهیزات، حساسیت عملیاتی واحد و محدودیت فضای کاری در بخش حمل و نقل تجهیزات، این تعمیرات اساسی را از دیگر واحدهای عملیاتی متمایز کرده است.

وی افزود: بر اساس پیش‌بینی‌ها تعمیرات اساسی این واحدها، ۲۲ شبانه‌روز طول خواهد کشید، اما سعی ما بر این است که با استفاده از همه امکانات سرمایه انسانی و تجهیزات، این مدت زمان را کاهش دهیم.

مدیر نگهداری و تعمیرات پالایشگاه نفت اصفهان با اشاره به اینکه انجام این تعمیرات توسط یک هزار و ۵۰۰ نفر از کارکنان پالایشگاه و نیروهای پیمانکاری مجرب انجام می‌شود، تاکید کرد: شرکت پالایش نفت اصفهان ۱۸ واحد عملیاتی دارد که تعمیرات اساسی هر یک از این واحدها، بر اساس برنامه زمان‌بندی، به صورت جداگانه و یا همزمان انجام می‌شود.

به گزارش شانا، مجتمع بنزین‌سازی شرکت پالایش نفت اصفهان در بهمن ماه سال ۱۳۹۴ با حضور معاون رئیس‌جمهوری به بهره‌برداری رسید، این در حالی بود که دشمن با تحریم‌ها سعی داشت تلاش شبانه‌روزی متخصصان کشور را خدشه‌دار کند.

ساخت شرکت پالایش نفت اصفهان پیش از انقلاب آغاز و پس از انقلاب راه‌اندازی شد، ظرفیت اولیه این پالایشگاه ۲۰۰ هزار بشکه در روز است که سال‌های پس از جنگ ظرفیت آن افزایش یافت و حتی به ۳۸۵ هزار بشکه در روز نیز رسید. هم‌اکنون ظرفیت تثبیت شده پالایشگاه اصفهان روزانه ۳۷۵ هزار بشکه نفت خام است و حدود ۲۲ درصد از بنزین مورد نیاز کشور را تامین می‌کند.

کد خبر 295150

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =