تأمین مالی طرح‌های جهش دوم پتروشیمی برنامه‌ریزی شده است

مدیر سرمایه‌گذاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: مشکلی برای تأمین مالی ۲۷ طرح برنامه‌ریزی شده در جهش دوم صنعت پتروشیمی وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار شانا، حسین علیمراد امروز (سه‌شنبه، ۲۱ آبان‌ماه) در سی‌ویکمین نشست مدیران عامل صنعت پتروشیمی با اشاره به اینکه مشکلی برای تأمین مالی ۲۷ طرح برنامه‌ریزی شده در جهش دوم صنعت پتروشیمی وجود ندارد، اظهار کرد: ۲۶ طرح دیگر که مربوط به جهش سوم صنعت پتروشیمی است به حدود ۱۵ میلیارد دلار تأمین مالی نیاز دارند.

وی افزود: تأمین مالی خارجی، اوراق بدهی، صندوق پروژه، آورده سهامداران و صندوق توسعه ملی از روش‌های تأمین مالی طرح‌های پتروشیمی هستند.

مدیر سرمایه‌گذاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به اینکه پیش‌بینی شده است ۶ میلیارد دلار از سرمایه مورد نیاز طرح‌های پتروشیمی از طریق صندوق توسعه ملی تأمین شود، ادامه داد: با فرض اینکه مانند پارسال ۱۲ میلیارد دلار صادرات محصولات انجام شود با دریافت مجوز استفاده از ۱۰ درصد آن در صندوق سرمایه‌گذاری، سرانجام طی چهار سال به ۶ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری می‌رسیم.

به گفته علیمراد، استفاده بهینه از منابع حاصل از صادرات محصولات پتروشیمی، همسو کردن این منابع برای تأمین مالی طرح‌ها، تداوم توسعه صنعت پتروشیمی، توزیع صحیح منابع مالی صنعت پتروشیمی در طرح‌های دارای اولویت، نبود محدودیت به‌کارگیری منابع مالی در یک طرح ویژه، ایجاد نشدن هلدینگ پتروشیمی به موازات هلدینگ‌های موجود، تخصیص بهینه منابع توسط سامانه مدیریت حرفه‌ای مالی و فنی و سهولت در نقل و انتقال یونیت‌های سرمایه‌گذاری و استفاده از معافیت‌های مالیاتی نقل و انتقال از اهداف صندوق سرمایه‌گذاری است.

کد خبر 295339

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =