ضرورت ایجاد مرکز امداد سایبری در پتروشیمی‌های کشور

معاون انرژی سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: ایجاد مرکز امداد سایبری به‌منظور افزایش سرعت عمل در کاهش آثار تهدیدهای سایبری در مجتمع‌های پتروشیمی ضرورت دارد.

به گزارش خبرنگار شانا از مشهد مقدس، سردار محمدعلی مطیعی امروز (چهارشنبه، ۲۲ آبان‌ماه) در دومین روز از سی‌ویکمین نشست مدیران عامل پتروشیمی با تأکید بر اهمیت پدافند غیرعامل اظهار کرد: با توسعه و ارتقای پدافند غیرعامل در کشور تهدیدهای غیرقابل جبران نخواهیم داشت.

وی با تشریح تهدیدهای عمومی کشور افزود: تحریم، سایبری، تروریستی امنیتی و نظامی تهدیدهایی هستند که باید توجه بیشتری به آنها کرد.

سردار مطیعی ادامه داد: بررسی سازمان پدافند غیرعامل کشور و شرکت ملی صنایع پتروشیمی نشان می‌دهد که خوشبختانه خصوصی‌سازی در پتروشیمی‌ها در مقابله با این تهدیدات اثر مثبت داشته است و سبب شده تحریم‌های آمریکا در پتروشیمی‌ها اثرگذار نباشد.

معاون انرژی سازمان پدافند غیرعامل کشور راهکارها و سناریوهای مقابله با تهدیدات مختلف را در پتروشیمی‌ها تشریح و تصریح کرد: سامانه‌های یکپارچه برای مقابله با تهدیدهای ریزپرنده‌ها ساماندهی شده است.

وی با اشاره به اینکه نقاط حیاتی تأسیسات پتروشیمی به منظور مقابله با تهدیدات باید مشخص شود، گفت: آموزش عمومی و تخصصی، اپراتوری و طراحی‌های لازم در این زمینه باید صورت گیرد.

سردار مطیعی با تأکید بر شکل‌گیری مرکز امداد سایبری در پتروشیمی‌های کشور اظهار کرد: با رصد و پایش تهدیدات از سوی این مراکز می‌توان به‌سرعت اثر این تهدیدها را کاهش داد.

محمدحسین شیخی، مشاور سازمان پدافند غیرعامل کشور در حوزه پدافند سایبری نیز در این مراسم گزارشی از تهدیدهای نوین سایبری و نحوه مقابله با آنها با محور صنعت پتروشیمی ارائه کرد.

کد خبر 295340

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =