۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۲
  • کد خبر: 296087
رشد تولید نفت آمریکا کند می‌شود

رشد تولید نفت آمریکا در حال کند شدن است، اما برآوردها درباره ابعاد این روند نزولی تفاوت دارد.

به گزارش خبرگزاری رویترز از هیوستن، ممکن است رشد تولید نفت آمریکا در سال آینده میلادی یک میلیون بشکه در روز و یا ۱۰۰ هزار بشکه در روز باشد و این اختلاف پیش‌بینی‌ها، ابهام پیش روی مسئولان اوپک را در نشست این هفته شدیدتر می‌کند.

در سه سال گذشته، تولید نفت شیل در آمریکا فراتر از انتظارها بوده و به رقم ۱۳ میلیون بشکه در روز رسیده است.

با این همه، دورنمای سال ۲۰۲۰ با بدبینی روز افزون فعالان صنعت نفت آمریکا همراه است و اگر رشد تولید نفت این کشور کندتر شود، این مسئله می‌تواند دوباره قدرت بازار نفت را به دستان اوپک باز گرداند.

طبق برآورد آژانس بین‌المللی انرژی، افزایش تولید نفت آمریکا به میزان یک میلیون بشکه در روز، بیشتر رشد تقاضای نفت جهان در سال آینده میلادی را تأمین خواهد کرد.

این مسئله جلوی رشد قیمت نفت را می‌گیرد و اوپک را وادار می‌کند کاهش تولید خود را تمدید کند و تولیدکنندگان نفت شیل را به حال خود رها کنند تا برای دستیابی به سودهای دور از دسترس، تلاش کنند. در نتیجه، بیشتر مدیران و مشاوران صنعت نفت اعلام کرده‌اند که انتظار دارند رشد تولید نفت شیل آمریکا کندتر باشد.

اسکات شفیلد، مدیرعامل شرکت پایونیر نچرال ریسرسز گفت: فکر نمی‌کند لازم باشد اوپک درباره استمرار رشد تولید نفت آمریکا در بلندمدت نگران باشد.

وی همچنین اشاره کرد که شرکت‌های بزرگ نفتی آخرین شرکت‌هایی هستند که به حفاری جاه طلبانه در منطقه نفت خیز پرمین در آمریکا ادامه می‌دهند.

کد خبر 296087

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =